Sözcü gazetesinin çirkefliğine EGM' den tokat gibi cevap

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın sözde eski bir emniyet müdürünü kaynak gösterdiği uydurma haberine EGM'den tokat gibi yanıt geldi

Sözcü gazetesinin çirkefliğine EGM' den tokat gibi cevap

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın “Bu Pazar çok ceza kesilebilir!” başlıklı, emekli bir polis müdürünün beyanına dayandırarak yazmış olduğu köşe yazısına istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

Tüm dünyanın pandemi ile uğraştığı bu zorlu süreçte, hiçbir resmi dayanağı olmayan bu tür beyanlar, gecesini gündüzüne katarak büyük bir özveri ve istekle vatandaşlarımızın sağlığını korumak için çalışan Polis Teşkilatımıza yönelik atılmış çirkin bir iftiradır.

Söz Jokerbet konusu yazıdaki iddialar kesinlikle doğru değildir, yazıda belirtildiği gibi sahada çalışılan personelimize yönelik böyle bir talimat verilmemiştir. İddia edildiği gibi bu ve buna benzer uygulamalarımızda bugüne kadar kesinlikle olmamıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak ülkemizin huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda 7/24 çalışma esasına göre sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 02:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER