Temel atma töreni yapıldı, bir kazma vurulamadı!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, hayırsever iş insanı Ersin Şahin'in katkıları ile yaptırılacak olan İskenderun Öğretmenevi ile Akşam Sanat Okulu'nun temel atma töreni geçen yıl yapıldı, ancak inşaata başlanamadı.

Temel atma töreni yapıldı, bir kazma vurulamadı!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, hayırsever iş insanı Ersin Şahin, Hatay Milletvekilleri H. Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, Suzan Şahin, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Tolga Depci, Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Çerko, ilgili kurum temsilcileri ve davetlilerin katılımıyla görkemli bir temel atma töreni düzenlendi.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu törende, şu bilgileri paylaşmıştı: “Öğretmenevi Hatay ili İskenderun ilçesi 3. Mıntıka 1622 nolu parsel üzerine 638 m2 alana inşa edilecek. Öğretmenevi inşaatı bodrum katı, giriş katı, 4 normal kat ve teras katından oluşmaktadır. Bodrum katında sığınak ve mutfak bölümleri, giriş katında 1 adet idare odası, resepsiyon, lobi, bay-bayan kuaförü ve toplantı salonu, birinci katta 1 adet idari oda, bay-bayan mescitleri, muhasebe odası, kahvaltı ve yemek salonu bölümleri, ikinci, üçüncü ve dördüncü katlarda her katta biri süit olmak üzere 14 oda bulunmaktadır ve toplamda 42 oda olup 84 yatak kapasitesine sahip olacaktır, teras katında ise kafe ve restoran yer almaktadır.  İnşaatı tamamlandığında modern binasıyla İskenderun halkına 7/24 kaliteli hizmet verecek…”

Hayırsever iş insanı Ersin Şahin de, rahmetli Nevzat Şahin’in oğlu olduğunu, rahmetli babasının 2018 yılında vefat ettiğini ve kendisinin de onun adına bu öğretmenevini kente kazandıracağını ifade etmişti.

28 Eylül 2021 tarihinde yapılan temel atma töreninde Hayırsever iş insanına teşekkür eden Hatay Valisi Rahmi Doğan da şunları söylemişti: “Hatay’da hayır konusunda yarışan bir kardeşimiz, ne zaman ki bir ihtiyaç hasıl olsa kendisiyle irtibata geçtiğimizde hiç tereddüt etmeden imkanları ölçüsünde hayrını yapmakta. Yine bir yatırım, babasının adına bir tesis yapmak istediğini ifade ettiğinde bizler de, İskenderun’da öğretmenevi ihtiyacının olduğunu söylediğimizde, seve seve bunu yapabileceğini söyledi, Valilik olarak ihalesini yaptık ve bugün temelini atmış olacağız. Ersin bey ihale yapmadan önce buranın yatırım bedelini Valiliğin hesabına yatırdı dolayısıyla Müteahhit ne kadar hızlı çalışır, kaliteli hizmet üretirse buranın açılması da o kadar hızlı olur diye düşünüyorum…”

Konuşmaların ardından sembolik temel atma töreni butonları basılması ile yaklaşık sekiz ay önce gerçekleşmişti. Ancak aradan geçen süre içerisinde öğretmenevinin yerinde herhangi bir çalışma olamadı.  Şuanda boş alan çevrede oturan ve işyeri bulunanların araçlarını koyduğu otoparkı haline gelmiş durumda…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER