TRAFİK SORUNU VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ

Kırıkhan’ın en büyük sorunlarından biri olan trafik sorunu vatandaşı çileden çıkartıyor.

TRAFİK SORUNU VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ

Defalarca konuşulsa da hiçbir şey yapılmaması vatandaşın isyan etmesine sebep oluyor. İlçede sürekli yaşanan araç yoğunluğu, otopark sıkıntısı ve bu yüzden kaldırımlara park edilen araçlar nedeniyle hem yayalar hem de sürücüler dertli.

Düzenli denetim yapılmaması nedeniyle araçlar caddeleri daralt makta trafik akışını olumsuz yönde etkilemektedir. Yayalar ise kendilerine ayrılan kaldırımları araç parkları yüzünden rahat bir şekilde kullanamaz oldu. Yeteri kadar levha ve ışıklandırma bulunmadığından şikâyetçi olan vatandaş bunlara bir çözüm bulunmasını istiyor. Okul yollarına daha çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyorlar. Kırıkhan’da trafik akışının düzene binmesi noktasında araç sahiplerinin daha sorumlu davranmaları gerekiyor.

Trafik akışını ve kaldırımları kullanılamayacak duruma sokan parklardan kaçınılması gerekliliğini belirten vatandaşlar, yüksek sesle müzik dinleyen sürücülerden de rahatsızlığını dile getirdiler. Kırıkhan trafiği ile sorumlu olan yöneticilerin, halkın bu serzenişlerini dikkate alarak gerekli önlem çalışmalarını başlatması bekleniliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER