"Ülkü Ocakları Şuşa'da Destan Yazacak!"

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, dün MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Erdoğan ve Aliyev uygun bulursa Ülkü Ocakları tarafından Şuşa'ya dokuz derslik ilkokul yapılacaktır." sözlerinin üzerine "Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Şuşa'ya ilkokul inşa etmek için hazırız. " dedi.

"Ülkü Ocakları Şuşa'da Destan Yazacak!"

Türk dünyasına karşı sorumlulukları olduğunu belirten Yıldırım " Azerbaycan balalarının yarınlarına ışık tutmak Türk coğrafyasına ve ecdadımıza karşı asli sorumluluğumuzdur. " dedi.

Şuşa'da ihtiyaç duyulan her şeye destek vereceklerini söyleyen Yıldırım " Şuşa'da kardeşlerimizin eğitim mücadelesinde de canımız ve kanımızla destek olduğumuzu her daim göstereceğiz. İnşa etmek için sabırsızlıkla beklediğimiz dokuz derslikli Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişecek kardeşlerimiz Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini nesiller boyu aktaracaktır. " şeklinde konuştu.

Yapılacak olan okulda yetişen öğrencilerin Türk Dünyası'nın geleceği olduklarına inandığını söyleyen Yıldırım" Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişeceğine inandığımız kardeşlerimiz Türk Dünyası'nın geleceği olacağına inancımız tamdır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları ile eğitime ve bilime açılacak bu yeni kapı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı için tarihe geçen bir hizmet olarak anılacaktır. " dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER