Haber Sitemiz hepimize hayırlı olsun.

Merhaba sevgili dostlar,

Uzun yıllardır gazetecilik mesleğini yapıyorum.

Fakat günümüzdeki kadar haberin hızlı yayıldığı bu dönemde halen yazılı basın dediğimiz "Gazete" ile gazetecilik yapılamıyor. Çünkü sosyal medyada anında duyurulan olaylar, her insanın kendi sayfasında yaptığı paylaşımlar çok kısa bir sürede kitlelere yayılmaktadır. 

Bizde teknoljiye ayak uydurmak niyetiyle haber sitesi kurmaya ve bu sitemiz aracılığıyla okuyucularımıza ulaşmayı hedefliyoruz. 

Öncelikle belirtmekte fayda vardır. 

Ben bu güne kadar hiç bir ortamda "Tarafsız" gazeci olduğumu söylemedim. 

Tarafsızlık ilkesine bağlı değilim. Konular kendi içinde tarafsız olmalıdır. Yoksa gazeteci inançsız, ideolojisiz, fikirsiz değildir. 

Gazeteci taraf olacaksa haklının yanında, ezilenin yanında, zalimin, sümürünün karşısında, mutlaka taraf olmalıdır. 

Gazeteci birilerinden görüş sorabilir, fikir alabilir. Fakat talimat almaya başladığı andan itibaren gazetecilik mesleğini yapmıyor birrilerini kalemşörü demektir. 

Gazeteci doğruları yazmaktan, söylemekten korkmamalıdır. 

Gazeteci mesleğini yaparken birilerinin istihbaratını doğru kabul ederek iftira yapmamalı bizzat araştırmanın içinde olmalıdır. 

Biz mesleğimizi basın/yayın ahlak etik kuralları, Anayasadan ve kanunlardan aldığımız güç ile özgürlük içinde yapmayı planlıyor, gayret ediyoruz. 

Mesleğimizde önümüze çıkabilecek bütün zorlukları biliyoruz, hazırlıklıyız, bedel ödenmesi gerektiğinde tereddüt etmeden bedel öderiz. 

Bağımsız Türkiye'nin Özgür ve bağımsız gazetecisi olmak istiyoruz. 

Mesleğimizi yaparken kimsenin tehditlerine boyun eğmeden, kanundan aldığımız yetkiyi kanunlara uygun olarak bir şekilde ifa edeceğiz. 

Biz Ülkemizin çıkarlarına, kamu yararına, toplumsal farkındalık için gerekirse "yalakılık" denilecek ölçüde duygusal davranacak, Kamu kaynaklarının israfında, kendisine verilen görevi kötüye kullananlar karşısında, İnsanlık onur ve haysiyetine aykırı davrananlar karşısında "Hasım" gibi duracağız. 

Saygı ve sevgilerimle 

06 Ağustos 2019

YORUM EKLE