CHP HATAY İL BAŞKANI PARLAR’DAN EĞİTİMDE TEDBİR SORUSU

CHP Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, iki hafta sonra açılacağı açıklanan okullarla ilgili tedbirlerin ne düzeyde alındığını sorarak, “Sınıflar balık istifi gibi eğitim verecekse ne öğrenciler, ne öğretmenler ne de aileler güvende olacaktır” dedi.

CHP HATAY İL BAŞKANI PARLAR’DAN  EĞİTİMDE TEDBİR SORUSU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, okulların açılmasına günler kala tedbirlerin üst düzeyde alınması gerektiğini söyledi.

Covid-19 vakalarında sayının hala yüksek olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, “Okulların 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacağı açıklandı. Ancak içerikle ilgili henüz net bilgiler yok. Devlet okullarında sınıf mevcutları 40 kişiyi buluyor. Balık istifi şeklinde eğitim başlayacaksa ne öğrenciler, ne öğretmenler ne de aileler güvende olacaktır” dedi.

Başkan Dr. Hasan Ramiz Parlar, uzmanların çocuklar ve gençlerle ilgili yaptığı açıklamaların endişe verici olduğunu belirterek, “Uzmanlar, İngiliz ve Delta Varyantlarının, gençler ve çocuklar üzerinde etkili olduğunu ve onların da çok hızlı yaydıklarını söylüyor. Okullarımız açılacak. Peki, bu hastalığı hızlı yaydıkları söylenen gençler ve çocuklarımız için ne gibi tedbirler alınıyor ya da alındı. Bunlar kamuoyu ile paylaşılmalı. Sınıf mevcutları azaltılacak mı? Haftanın 5 günü eğitim olacak mı? Maske, hijyen setleri, ateş ölçer gibi malzemeler tedarik edildi mi?” şeklinde konuştu.

Başkan Parlar, eğitimin başlamasından yana olduklarını belirterek, tüm tedbirlerin eksiksiz olarak alınarak riskin azaltılmasının doğru olacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER