CHP’li Şahin: ‘Adana-Hatay Otobanı Uzatılmalı’

Adana-Hatay otobanının Antakya ve Cilvegözü sınır kapısına kadar uzatılması gerektiğine işaret eden CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin konuyu bir kez daha meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Şahin: ‘Adana-Hatay   Otobanı Uzatılmalı’

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av.Suzan Şahin, Adana-Hatay otoban bağlantısının Belen’de sonlanmasının, yoğun trafik akışı ve özellikle yazın Antakya istikametinden İskenderun ve Arsuz yönünde trafiğin yoğunlaşmasına neden olduğunu söyledi.

Belen’in trafiğinin de sıkışmasına neden olan bu durumu bir kez daha dikkat çeken CHP’li Şahin “Özellikle sanayi bölgesinden çıkan ağır tonajlı araçların yarattığı trafik yoğunluğu zaman zaman kazalara da sebebiyet vermekte, ambulans ulaşımı ve en yakın hastanelere sevkin gecikmesine neden olmakta. Bu durum ayrıca sanayi sektörü açısından da ağır maliyet yükü ortaya çıkarmakta’’ dedi.

Otoyolunun uzatılmasıyla birlikte trafikte büyük bir rahatlık olacağının altını çizen CHP’li Suzan Şahin ‘‘Otoyol bağlantısının tünel veya viyadüklerle Belen’den Antakya ve Cilvegözü sınır kapısına uzatılması trafik yoğunluğunun azaltılması konusunda rahatlık yaratacağı gibi Hatay’ın refahı için de önemli bir girişim olacaktır. Defalarca konuyu meclis gündemine taşıdım, AKP hükümetine çağrımızı yineliyorum; Hatay’ın önemli bir ihtiyacı olan otoyol bağlantısının Belen’den Antakya ve Cilvegözü sınır kapısına kadar uzatılması yönünde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bir çalışma yapılması gerekmektedir’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER