Doğaseverler Terörden Temizlenen Amanoslar’da buluştu

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, doğaseverler ile terörden temizlenen Amanoslar’da buluştu.

Doğaseverler Terörden Temizlenen Amanoslar’da buluştu

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden arındırılan Amanoslar’ı, Türkiye’nin çeşitli illerinden doğa yürüyüşçülerinin uğrak yeri oldu.

Sosyal medya üzerinden organize olan 80 kişilik grup, Hatay’ın Hassa ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Şarlayan Şelalesinde bir araya geldi.

Doğa yürüyüşçüne, TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hassa İlçe Başkanı Cafer SARI, doğaseverler ile Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç de eşlik etti. Daha sonra grup, doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

YAYMAN: BÖLGE DOĞASEVERLERİN UĞRAK NOKTASI OLACAK 

Yayman, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgenin terörden arındırıldıktan sonra doğaseverlerin en fazla ziyaret ettiği yerler arasında olduğunu söyledi.

Bölgede muhteşem orman ve su kaynaklarının olduğunu belirten Yayman, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile buralar terörden temizlendi. Burada daha önce hain terör örgütü vardı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin çalışmaları sayesinde bu bölge terörden temizlenmiş oldu.

Burası şimdilerde Hatay’ın en güzel ekolojik tur rotalarından ve doğa turizm merkezlerinden biri haline geldi. Amanoslar ülkemizin en güzel yaylalarına sahip olan yerlerden biri, burada çok güzel sebze ve meyve bahçelerimiz bulunuyor. En güzeli burada doğanın ve tabiatın kıymetini bilen hemşerilerimiz var.”

Yayman, tüm doğaseverleri Şarlayan Şelalesini görmeye davet etti.

AMANOSLARIN EN GÜZEL ŞELALESİ

Hassa AK Parti ilçe Başkanı Cafer sarı, bölgenin terörden temizlenmesi buraların güzelliklerini ortaya çıkardı. Güvenlik güçlerimize teşekkür ederiz. Bölgemize verdiği değer için Vekilimiz Hüseyin Yayman’a ayrıca teşekkür ederiz” dedi. Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç de, yaptığı açıklamada, bölgenin terörden temizlenmesinin ardından eko turizm yolunda bir engelin kalmadığını belirterek, “Şarlayan Şelalesi bölgesi de eko turizm değeri yüksek bir bölgemiz. Milletvekilimiz Hüseyin Yayman’ın girişimiyle buranın eko turizme kazandırılması yönünde önemli bir aşama kaydedildi” dedi.

Osmaniye’den gelen doğasever Melike İncek ise, Amanos Dağları’nda bir çok bölgeyi gezdiğini ve çok beğendiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2022, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER