Hatay Baro Başkanı Açıkalın: “Kimse sendikasını seçmekte zorlanamaz”

Hatay Barosu Başkanı Av. Cihat Açıkalın, HATSU ile olan anlaşmazlığı sebebiyle gündeme gelen DİSK Hatay Şube yönetimine destek ziyaretinde bulundu.

Hatay Baro Başkanı Açıkalın:  “Kimse sendikasını seçmekte zorlanamaz”

Ziyarette Başkan Açıkalın’ın yanı sıra yönetim kurulu üyesi Av. Ali Bilgin, Samandağ Adli Yardım şefi Av. Akın Akıncı, Av. Seher Sözbilir, Av. Ozan Mengüllüoğlu ve Av. Denizhan Erbek de yer aldı.

Gündem ile ilgili kısa süren sohbetin ardından konuşan Başkan Açıkalın, “HATSU ile yaşadığınız sorunlar tüm kamuoyunun malumudur. Bu anlamda DİSK Hatay Şubesi mağdur edilmiştir. Biz Hatay Barosu olarak üzerimize düşen ne ise her türlü desteği vermeye hazırız. Kimse sendikasını seçmekte zorlanamaz. Dayanışma içinde olarak bu sorunu çözebiliriz” ifadelerini kullandı ve her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti. DİSK/Genel-İş Sendikası Hatay Şube yetkilileri de Hatay Barosu Başkanı’nın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek ilerleyen günlerde konuyla ilgili atacakları adımlarda barodan destek isteyeceklerini belirttiler.

DİSK Genel iş Hatay Şube adına ziyaretle ilgili konuşan Yusuf Berkyürek, “Hatay Barosu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri şubemizi ziyaret ederek HATSU bünyesinde devam eden örgütlenme süreci ve yaşanan sıkıntılar ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Desteklerinden dolayı Genel iş sendikası Hatay şubesi olarak kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER