Hatay Barosu'nda Açıkalın Dönemi

Hatay Barosu Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut başkan Ekrem Dönmez’in yerine Hüseyin Cihat Açıkalın yeni baro başkanı oldu.

Hatay Barosu'nda Açıkalın Dönemi

Hatay Barosu Olağan Genel Kurulu, Hatay Adliyesi'nde yapıldı. Mevcut başkan Ekrem Dönmez, Mehmet Duduoğlu ve Hüseyin Cihat Açıkalın arasında geçen seçimde en çok oyu alan Hüseyin Cihat Açıkalın, Hatay Barosu Başkanlığı görevine getirildi.

Hatay Barosu seçimi sonrasında Hatay Adliyesi önünde ilk açıklamalarını yapan Av. Hüseyin Cihat AÇIKALIN, “ Biz değişime inandık ve birlikte kazandık. Kimseyle bir hesabımız yok. Meslektaşlarımızın hak ettikleri gibi yönetilmeleri için söz verdiğimiz her projemizi hayata geçireceğiz. Bugünden sonra meslektaşlarım iyi bilsinler ki Başkan Bey değil, Cihat kardeşleri ve Cihat abileri var. Bu bir yarıştı ve meslektaşlarımız bayrağı bize teslim ettiler. Buna yönetime giren tüm arkadaşlarımız ile layık olmaya çalışacağız. Hatay Baromuzun sesi artık daha gür çıkacak. Ben bizimle beraber aynı yarışta olan tüm adaylarımıza teşekkür ediyorum. Demokrasi kazandı, Hatay kazandı” diye konuştu.

Av. Ekrem Dönmez: 'HATAY BAROSU KAYBETTİ'

Seçimi kaybeden mevcut baro başkanı Ekrem Dönmez sosyal medya hesabından ailesinin fotoğrafını paylaşarak şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 29 oy farkla Hatay Barosu Başkanlığını devrettim. Ben kaybettiğimi düşünmüyorum.
Hatay Barosu kaybetti, Hatay kaybetti, Memleket kaybetti. Kazanan mı kim? Belli değil mi. İyi ki varsınız.”

AK PARTİLİ YAYMAN’DAN AÇIKALIN’A TEBRİK

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ise sosyal medyadan Hatay Barosu seçimlerini kazanan Açıkalın’ı tebrik etti, “Bugün yapılan Hatay Barosu seçiminde başkanlığa seçilen Avukat Hüseyin Cihat Açıkalın ve yeni Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Hatay’ımız için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER