Hatay Barosundan Türk Lirasının Değer Kaybedişi Hakkında Açıklama

Hatay Barosu, Türk Lirasının yabancı paralar karşısında değer kaybetmesini kaygı ile takip ettiğini belirtti. Hatay Barosu’ndan yapılan Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

Hatay Barosundan   Türk Lirasının   Değer Kaybedişi   Hakkında Açıklama

“Türk lirasının yabancı paralar karşısında her saniye değer kaybetmesini Altın, Dolar ve Euro’da yaşanan yükselişi ve buna bağlı artan fiyatları kaygı ile takip ediyoruz.

Hepinizin bildiği gibi pandemi öncesinde de varlığını fazlasıyla hissettiren ekonomik kriz, pandemi ile birlikte bugün tüm meslek gruplarının ama en çok işçi, ev kadını, öğrenci, esnafın, kısaca emekçilerin hayatındaki yoksulluğu derinleştirmiştir. Markette, çarşıda, pazarda, ulaşımda, temel tüketim malzemeleri başta olmak üzere en temel hak olan ve Sosyal Devlet gereği koşulsuz ve tamamen ücretsiz olması gereken eğitim giderlerinde, sağlıkta, hak arama mercilerinde her kaleme yapılan zamlar, yaşamı her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Rakamlar ile büyüdüğü söylenen ülke ekonomisindeki büyümeden, işçilere, emekçilere, öğrencilere pay düşmüyor. Ülkedeki yoksulluk her gün daha da derinleşiyor.

Barınamıyoruz diyen öğrenciler, geçinemiyoruz diyen emekçiler ile aynı kaygıyı taşıdığımızı, halkın hak arama mücadelesinde yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. “

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER