Hatay'da Parkomat Yetkisi Kimde?

Son günlerde park ücretleri ile ilgili İskenderun’da kendisine ait billboardlarda uyarı afişleri yayınlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne parkomat işletmesini yürüten TKN Mühendislik’ten tepki geldi.

Hatay'da Parkomat Yetkisi Kimde?

HBB’nin İskenderun’da otopark ve yol üstü parklanma alanlarında alınan ücretlerin pandemi sebebiyle durdurulduğunu açıklaması üzerine işi yürüten TKN Mühendislik Sorumlu Müdürü Mehmet Türkseven konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkseven, HBB’nin bu işi durduracak yetkisi olmadığını söyledi.

“HBB’nin aldığı kararın bir hükmü yoktur.”

Aralık ayında çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile tüm parklanma alanlarının yetkilerinin ilçe belediyelerine devrediliğini söyleyen Türkseven, “HBB’nin bu işi durdurma bir hükmü yoktur. Dolayısıyla bu işi durdurma yetkisi de yoktur. Bizim yapmış olduğumuz tüm işlemler yasaldır. Buna rağmen HBB halka şirin gözükmek için kendi bilboardlarını kullanarak, yetki alanı dışında olan parkomat alanları ile ilgili şirketimizi manipüle etmektedir.” dedi.

“İhaleleri kendi yandaşlarına peşkeş çekiyorlar”

Konu ile ilgili dava açtıklarını ve sürecin devam ettiğini söyleyen Türkseven, “HBB yapılan ihaleleri kendi yandaş firmalarına vermek için sürekli bizi zor durumda bırakmıştır. 2019’da aldığımız ihaleyi iptal etmiş, kendi yandaş firmasına peşkeş çekmiş ancak mahkeme bu kararı bozmuştur. 2020 yılında yapılan ihaleyi yine usülsüz bir şekilde kendi firmasına vermiştir. Bu kararı da Danıştay bozmuştur. “ dedi.

“İnsanların ekmekleriyle oynuyorlar”

HBB’nin park ücretlendirmesinin durdurulmasını pandemiyle açıklamasının kurnazca olduğunu söyleyen Türkseven, “Pandemi 1 yıldır var ancak her ne hikmetse Belediye bu kararı yeni alıyor. Bu işten ekmek yiyen 45’e yakın çalışanımız var. HBB ücret ödemeyiniz diyerek insanları kışkırtmaktadır. Yazıktır, insanların ekmekleriyle oynuyorlar.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER