HATAY'DA SOKAK HAYVANLARININ ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLMESİNE TEPKİLER SÜRÜYOR

Hatay’ın Defne İlçesinde Sümerler Mezarlığı civarında 7 Kasım'da sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesine karşı protesto bugün de devam etti

HATAY'DA SOKAK HAYVANLARININ ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLMESİNE TEPKİLER SÜRÜYOR

 Sorumluların ortaya çıkarılmasını isteyen mahalle halkı Mahalle sakinleri açıklamanın ardından sokak hayvanlarının öldürüldüğü yere çiçekler bırakarak mum yaktı.

Yüzlerce mahalleli dün olduğu gibi bu akşam da sokak hayvanlarının öldürüldüğü alanda toplanarak öldürülen kedi ve köpekler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak “Katliam Yasası İstemiyoruz” sloganı attı. Sokak hayvanlarını zehirleyen kişi veya kişilerin bulunmasını ve cadde ve sokaklara MOBESE kameraları takılmasını talep eden vatandaşlar Hatay Valiliği ve Hatay Emniyet Müdürlüğü’nü daha duyarlı olmaya davet etti. 

ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI  İLE CHP DEFNE İLÇE BAŞKANI DESTEK VERDİ

Akşam saatlerinde Defne Sümerler’deki eyleme Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız da destek vererek konunun takipçileri olacaklarını ve hayvanları öldürenlerin cezalandırılmaları için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

Kısa bir açıklama yapan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin şöyle konuştu:

“Sokak hayvanları Allah’ın insanlara bir emaneti. Onlar derdini anlatamaz. Acıksalar yemek istediklerini belirtemezler. Susarlarsa susuzluklarını belirtemezler. Saftırlar çabuk kanarlar. Hayvansever arkadaşlar ikaz ettiler. Sağ olsun İbrahim Güzel beye ulaştık. Hemen Gökhan bey ile olay mahalline geldiler ve yıkama işleri yapıldı ama tabii bir miktar hayvan zayiatı oluştu. Bir daha olmaması adına bu tür olayların daha duyarlı olmak adına bu saatte ne yapılabilir. Galiba genel talep MOBESE kamerası şeklinde. Onu da Hatay Valiliği’ne Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne sizlerle beraber bu temenni ve dileği iletiriz. Şimdi biz bu konuda raporlarımız da var, büyük bir dosyamız da var. Buradaki hayvansever arkadaşlarımızın birçoğu bizim Whatsapp grubumuzun üyesi zaten. Sizlerin de kıymetli fikirlerinizi alırız. Hatta bir gün bir araya gelmeyi düşünüyoruz Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında sizleri de davet ederiz. Orada bu konuları daha da netleştiririz. Daha sonra bunu dilekçe haline getirip kanunen takip edeceğiz arkadaşlar."

Vatandaşlar açıklamanın ardından sokak hayvanlarının öldürüldüğü yere çiçekler bırakarak mum yaktı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER