Hatay Ülkü Ocaklarında Permakültür Tarım Tam Gaz

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından dünyada ve ülkemizde yaşanabilecek sorunlara yönelik çözümler üretebilmek adına başlatılan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığında tam gaz devam ediyor.

Hatay Ülkü Ocaklarında Permakültür Tarım Tam Gaz

Özellikle şehirlerde; balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tasarım modeli olan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Hatay’da meyvelerini m vermeye başladı. Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner nezaretinde gerçekleşen çalışmada tüm teşkilat üyeleri emek verirken proje herkesin takdirini topladı.

DÖNER: ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Permakültür Sürdürülebilir Tarım alanında çalışmaları kontrol ederken ziyaret ettiğimiz Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner yaptığı açıklamasında:” Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in 9 ışık doktrininde ki ”köycülük ilkesi” ve aynı zamanda liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in “toprağın dili tarımdır” anlayışı çerçevesindeTürk Gençliğinin Yolbaşcısı Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım öncülüğünde başlatılan ve ocağımızda uyguladığımız ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projemizi kontrol ederek yapılan çalışmaların meyvelerini vermeye başladığına hep birlikte şahit olduk.

Türk Gençliği ve vatanımızın her kesimden insanı ile Permakültür’ü günlük hayatımıza entegre ederek bu proje ile birlikte, gelecekte ülkemizin hem kendine yeten hem de dünyaya ihracat yapabilen tarım devi bir ülke olmasını hedefliyoruz. Tüm ülküdaşlarımızı permakültür projemize katılmaya davet ediyoruz. Ülkü Ocakları olarak her alanda bilinçli ve kültürlü nesiller yetiştirebilmek için Ülkü Ocakları olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2022, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER