Hatay Valiliği Öğretmenler Orkestrası Kuruldu

Hatay Valiliği tarafından kurulan “Hatay Valiliği Meclis Kültür Sanat Merkezi Orkestrası” çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Hatay Valiliği Öğretmenler   Orkestrası Kuruldu

Antakya Medeniyetler Korosunun Kurucusu ve Koronun başarısındaki en büyük paya sahip isim olan Şef Yılmaz Özfırat yönetiminde çalışmalarını sürdüren Hatay Valiliği Meclis Kültür Sanat Merkezi Orkestrası Medeniyetler Evinde  çalışmalarını sürdürüyor.Hatay’ın 9 Farklı ilçesinde  görevli 30 Müzik Öğretmeninden oluşan orkestra  Meclis Kültür ve Sanat Merkezi ile İl genelinde konserler verecek.

Her Cuma çalışma yapmak üzere bir araya gelen müzik öğretmenlerini geçtiğimiz günkü çalışmalarında Vali Yardımcısı Yusuf İzci , İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör  ziyaret etti. Şef Yılmaz Özfırat yönetiminde yapılan çalışmayı izleyen Vali Yardımcısı Yusuf İzci ve İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Hatay Valiliği Meclis Kültür Sanat Merkezi Orkestrası hakkında Şef Özfırattan bilgiler aldılar. Her biri profesyonel sanatçıları aratmayan müzik öğretmenleri Enstrümanları ile sergiledikleri performans ile adından söz edilecek bir orkestra sinyallerini verirken Vali Yardımcısı Yusuf İzci , İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve  İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör’den de tam not aldılar.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER