banner7

Hatay’da göçmenlerle organizatörlere darbe!

Hatay’ın Altınözü ve Kırıkhan ilçelerinde aralarında göçmen kaçakçılığını organize edenlerin de bulunduğu 37 göçmen yakalandı. Olayla ilgili gözaltına alınanlardan 4 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hatay’da göçmenlerle organizatörlere darbe!

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından göçmen kaçakçılığına yönelik icra edilen faaliyet sonucunda, Altınözü ve Kırıkhan ilçelerinde göçmen kaçakçılığı yapılacağı bilgisi alındı. Konuyla ilgili dün Altınözü ilçesi Sivrikavak mahallesinde A.D. ve  M.D. isimli şoförlerin kullandığı 31 AEF ....  ve 34 FK ..... plakalı araçlar içerisinde organizatörler M.M. ile B.M.’nin de bulunduğu 25 yabancı uyruklu şahıs ve 1 adet kuru sıkı tabanca ile Kırıkhan İlçesi Kurtlusoğuksu Mahallesinde 31 MA ..... plakalı araç içerisinde şüpheli M.E.H. ile birlikte 12 yabancı uyruklu şahıs olmak üzere toplam 37 göçmen yakalandı.

Soruşturma işlemlerinin tamamlanmasını müteakip adli makama sevk edilen organizatörler M.D., M.M., B.M. ve M.E.H tutuklanarak cezaevine teslim edildi, A.D. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER