banner7

HATAY’DA ZAFER BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI!

Antakya Cumhuriyet Meydani’nda baslayan törende, Hatay Valiligi, Hatay Garnizon Komutanligi ve Hatay Büyüksehir Belediyesi çelenkleri Atatürk Aniti’na sunuldu.

HATAY’DA ZAFER BAYRAMI  TÖRENLE KUTLANDI!

Daha sonra saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasiyla devam eden törende, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in 30 Agustos Zafer Bayrami mesaji okundu.

Ardindan Hatay Valisi Rahmi Dogan, anit seref defterini imzaladi.

Vali Dogan burada yaptigi açiklamada; "Milletimizin kaderini degistiren bu destansi mücadele ile milletimizin hür ve bagimsiz yasamaya olan sevdasini bir kez daha gösterdiniz. Her karisini halk anilariniz ile suladigimiz kutsal vatan topraklari üzerinde uzun içerisinde yasayan ve her geçen gün daha da güçlenen devletimizin sagladigi imkânlarla gelecege umutla bakan milletimizin her Ferdi siz Aziz sehitlerimize mütesekkildir. Fedakarliginiz yüce milletimiz tarafindan unutulmayacaktir. Bugün özgürce yasadigimiz bu topraklara çok kolay sahip olmadiginiz bilinci ile emanetinizi gelecegi ve daima daha yükseklere tasiyacagiz. Vatan topraklarimizin yilmaz savunuculugunu yapan siz Aziz sehitlerimizi kahramanlik destanlarinizi nesilden nesile aktarilarak hatiralarinizi her an her zaman kalbimizde yasatacagiz. Bugünlere ulasmamizi saglayan basta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve degerli silah arkadaslari olmak üzere sanli tarihimizdeki nice zaferleri bize armagan eden vatanin bölünmez bütünlügü huzur ve güvenligi için hayatlarini feda etmekten çekinmeyen siz Aziz sehitlerimizi rahmetle ve minnetle aniyoruz” dedi.

Çelenk sunma programinin ardindan Hatay Valisi Rahmi Dogan ve Hatay Büyüksehir Belediye Baskani Lütfü Savas, Hatay Valiligi’ndeki tebriklerin kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER