Kaşıkçı'dan Büyükşehir'e "Ciddiyet" Eleştirisi!

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, geçtiğimiz gün yapılan deprem konulu toplantıya, HBB’nin mesleği Veteriner Hekimi olan daire başkanı göndermesini eleştirdi. Kaşıkçı: “Ciddiyetten uzak bu anlayış ile Afet ile mücadele olmaz. Böylesi önemli bir toplantıya şehrin en önemli kurumu olan Büyükşehir Belediyesini temsilen bu arkadaşın katılmış olması inanılır gibi değildir.”dedi.

Kaşıkçı'dan Büyükşehir'e "Ciddiyet" Eleştirisi!

Depremin Hatay'ın en büyük sorunu olduğunu söyleyen Kaşıkçı, "Ciddiyetten uzak bu anlayış ile Afet ile mücadele olmaz. Anlatayım sonra takdir sizlerin. Ülkemizdeki birçok şehir gibi Hatay’ın da en önemli sorunlarının başında depreme dayanıksız yapı stokunun fazlalığı gelmektedir. İlimizde beklenilen büyük deprem öncesi depreme dayanıksız yapı stokumuzun acilen dönüşüme girmesi gerekmektedir. Ülke genelinde bu problemin çözümü için çeşitli toplantılar gerçekleştirilmektedir." dedi.

"HBB Hiçbir Önlem Almamıştır!"

Gösterilen ciddiyetsizliğin depremlere karşı bir önlem alınmadığını gösterdiğini savunan Kaşıkçı "Gerek katılım düzeyi ve gerekse tartışılan konunun önemi açısından son derece kritik olan bu toplantıya Hatay Büyükşehir Belediyesini temsilen mesleği Veteriner Hekimi olan bir daire Başkanı katılmıştır. Toplantı esnasında söz verilen bu arkadaşın yaptığı açıklamalar HBB’nin depreme karşı hiç bir önleminin ve çalışmasının olmadığını açıkça göstermektedir. HBB temsilcisinin yaptığı açıklamalardan şu anlaşılmaktadır: Hatay’daki mezarlıklar deprem toplanma alanı olarak belirlenmiştir." ifadelerinde bulundu.

"Daha Ciddi Yaklaşılmasını Arzu Ederdik!"

Toplantıda Belediyeyi temsilen konuya vakıf olan kişilerin katılımını beklediğini söyleyen Kaşıkçı, "Böylesi önemli bir toplantıya şehrin en önemli kurumu olan Büyükşehir Belediyesini temsilen bu arkadaşın katılmış olması inanılır gibi değildir. Oysaki o Belediyenin bünyesi de Fen İşleri ve İmar Daire Başkanı gibi konuya vakıf ve meslek içerisinden gelen arkadaşların mevcut olduğunu bilmekteyiz. Sonuçları bakımından acı gerçeklerle karşılaşılacağını bildiğimiz ve insan hayatını etkileyen deprem gibi böylesi önemli bir konuya HBB’nin daha ciddi yaklaşmasını arzu ederdik. HBB’nin biran önce Hatay Deprem Master Planını hazırlatıp afet öncesi risklerin azaltılması için çalışma başlatmasını beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER