MHP ‘ADIM ADIM 2023’ TOPLANTISINI HATAY'DA DÜZENLENDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Adım Adım 2023 İlçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma” Programları kapsamında Hatay’ın Antakya, Yayladağı, Altınözü, Belen, İskenderun ve Payas ilçelerinde bir dizi program yapıldı.

MHP ‘ADIM ADIM 2023’ TOPLANTISINI HATAY'DA DÜZENLENDİ

Programa, Genel merkezden Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Serdar Soydan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı katılım sağladı.   Programın Antakya İlçesinde yapılan toplantıya Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, Hesob Başkanı Abdulkadir Teksöz, Altınözü İlçe Başkan Sayın Adem Türk, Kumlu İlçe Başkanı Mustafa Çamlıbel, Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan, Samandağ İlçe Başkanı Hikmet Külahlı, Hassa İlçe Başkanı Seydi Öztürk, Kamusen Başkanı Hayri Şahin, Türkav Başkanı Mehmet Delioğlu ve çok sayıda misafir katıldı.  

Programa ev sahipliği yapan Antakya ilçe başkanı Mehmet Kanlı yaptığı konuşmada, “Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla devletin bekasına ve milletin, bütünlüğüne dönük bir siyasi seferberlik çağrısını içeren ve 18 Şubat Cuma günü Akdeniz'deki Türk Hakimiyeti için leventlerin toplandığı İzmir’in Bayraklı ilçesinden başlayan Adım adım 2023 ilçe ilçe Aydınlatma ve Anlatma toplantılarımız bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsi gayretleriyle Anavatana katılan Hatay'ın en büyük ilçesi olan Antakya'da devam etmektedir.

2023 lider ülke Türkiye hedefine doğru ilerlerken bizlerde üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Varlığını milletin bekasına ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne adayan bizler, tarihin üzerimize yüklediği, misyona dört elle sarılarak bekamıza yönelik tehditleri bertaraf edecek ve başta partimizin ve Cumhur ittifakının kutlu misyonunu aşkla ve şevkle anlatmaya devam edeceğizMisyonumuz açıktır: Ankara merkezli, bağımsız bir dış politikayı, başta şehrimizi yakından ilgilendiren Ortadoğu olmak üzere, Türk dünyası ve dünya ile birlikte söz sahibi olacak şekilde hayata geçirecek, Batılı merkezlerin bağımlılığına son verecek adımlar atarak, içerden ve dışardan gelecek yıldırmalara ve saldırılara karşı daima hazır olacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin büyümesini, bölgesinde güç sahibi olmasını, küresel meselelerde söz sahibi olmasını sindiremeyenler, günümüzde tarihte olduğu gibi, farklı yüzlerle fakat aynı hedeflerle karşımıza çıkmaktadırlar. Ülkemizin ve yaşadığımız şehrin çıkarlarını günlük siyasete alet etmeden, milli meselelerde tavizsiz duruşumuz her zaman aynı olacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile dünyada ve bölgemizde yaşanan olağanüstü durumlarda dahi istikrarımızı sürdürmede kararlıyız. Türkiye'yi yönetme iddiasında olan 6'lı masayı görüyoruz. Bunların Türkiye gibi büyük bir ülkeyi yönetebileceğini düşünmek elbette büyük bir hata olacaktır. Ülkemizin kaderi 6 benzemeze teslim edilemez, Türk milletinin bağımsızlığı, bunlara emanet edilemez, Türk milletinin bekası bunlara bırakılamaz. Masa etrafında toplanan ve terör örgütünün uzantısı HDP'yi de masanın altına, saklamaya çalışan Zillet İttifakı'nın maskesi her geçen gün düşmektedir. Zillet ittifakı, Türk Devletine "katil devlet" diyen, Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen aşağılayan, asılsız Ermeni iddiaları üzerinden Türk devletini katliam yapmakla suçlayan CHP il başkanına tüm gücüyle sahip çıkmıştır. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala gibi millet düşmanlarını serbest bırakacağını ilan etmiştir. Bir belediye başkanı İstanbul'daki otobüs fiyatlarını Van'daki esnaftan öğrenecek kadar basiretsiz, bir başkası ise bölücü örgütün borazanlığını yapan Terörist Demirtaş'ın serbest kalması talebine "inşallah" diyecek kadar gaflet içindedir. Teröristlerle kahvaltı hayalleri kuranlar, şehit ailelerine küfredecek kadar aklını yitirmişleri partisinde tutanlar, işte bu zillete vagon olmakta ve böyle ucube bir anlayışın vaad ettiği politikalara oy akışı sağlamayı başarı saymaktadır.

Ayrıca; CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Yarının Türkiye'sini inşa etmek ve ülkemize gerçek anlamda demokrasi ve adaleti getirmek için bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduk" dediği toplantıda masanın altındaki gizli ortağınız olan hdpkk ya devletin başına geçtiğinizde Adalet Bakanlığını mı, İç İşleri Bakanlığını mı yoksa Savunma Bakanlığını mı vereceksiniz? Bu soruyu buradanAntakya'dan size sormak istiyorum. Aziz Türk milletine bunun cevabını verin...

Ama bu cevabı hain terör örgütü pkk tarafından şehit edilen şehitlerimizin analarının, eşlerinin ve evlatlarının gözlerine bakarak verin. Siparişle çalışan kamuoyu araştırma şirketleri ne söylerse söylesin 2023 Cumhur İttifakınındır, Türk milletinindir, Türkiye'nin zafer yılıdır. Bizim anketimiz tuttuğumuz eller, girdiğimiz gönüller, tebessümle parlayan yüzler, konvoylarımızı selamlayan yürekler, kucak açan müşfik bedenler, dua eden ihlaslı kalpler, bugün bu salonda bir araya gelen gönül erlerinin inancı ve kararlılığıdır. Bizim kökümüz mazide, kökenimiz tarihimizde, özümüz kültürümüz de, ruhumuz ise tamamen Büyük Türk Milletindedir.Bilge Liderimizin ifade ettiği gibi "21. yüzyıla Türk mührünün vurulması, yeni bir Türk mucizesinin yaratılması, Türkiye'nin medeniyetler zirvesine sıçraması için yola koyulduk. 'Sefer bizden zafer Allah'tandır dedik. Cumhur İttifakı olarak muazzez ve muazzam bir siyaset ahlakıyla kenetlendikmilletimize, ülkemize, gelecek nesillere karşılıksız hizmetle mükellef olduğumuzun bilinciyle duruşumuzu güçlendirdik. Cumhur ittifakı olarak atacağımız her adım daha huzurlu, daha güvenli bir Türkiye'ye doğru bir yol alıştır. Bugün, Türkiye'nin en güneyinden, Tayfur Sökmenlerin, AbdurrahmanMeleklerin, Ayşe Fitnat Hanımların diyarı Antakya'dan bu kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Takvimler, 2023 yılının Haziran ayına doğru hızla ilerlerken bizlerde bir an olsun boş durmayacak ve Cumhur İttifakının vizyon ve misyonunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kazanımlarını mahalle mahalle, köy köy, hane hane anlatmaya devam edeceğiz. Sefer bizden zafer Allah'tandır' diyor, milletimize, ülkemize, gelecek nesillere karşılıksız hizmetle mükellef olduğumuzun bilinciyle sizleri en kalbi duygularla selamlıyor, Cenab-ı Allaha Emanet ediyorum. Ne Mutlu Türk'üm Diyene!” dedi.  

Toplantıda söz alan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Serdar Soydan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’da “Adım Adım 2023 İlçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma” Programları hakkında bilgilendirmede bulunarak, katılımcılara teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER