SALIK’TAN SÖZDE PARLAMENTO’YA HODRİ MEYDAN!

Amanoslar Güvenlik Korucuları Federasyonu Genel Başkanı Musa Salık, sözde Suriye Parlamentosu'nun yayınladığı Hatay bildirisine sert tepki gösterdi.

SALIK’TAN SÖZDE PARLAMENTO’YA  HODRİ MEYDAN!

Salık'ın açıklamaları şöyle:

“Suriye Arap Cumhuriyeti halk meclisinde yapılan doğrudan ülkemizi ve ata toprağımız olan Hatay’ı hedef alan açıklamalar ile alakalı olarak;

“Kırk asırlık Türk yurdu ecnebi elinde esir kalamaz” sözüyle ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün inandığı hassasiyet ve kararlılıkta olduğumuzu bir kez daha beyan ederim.

Ağa babaları “Fransızlar”ın arşivlerini açıp baksınlar 1980 den beri beslediği pkk terör örgütüne amanoslarda verdiğimiz mücadeleyi Hatay kuva-i milliye savunmasında yine Amanoslarda başlamış dalga dalga yayılmıştır.

Daha da anlamazlarsa Kırkhan - Hassa arasında “boklukaya” mevkisinin isminin nereden geldiği hatırlatmaktan çekinmeyeceğimizi tekrar beyan ederiz.

1990 yılından itibaren silah altında olan korucularımız dedelerinin yaptıklarının fazlasını yapmaktan geri durmayacaktır.”

Musa salık

Amanoslar Şehit Gazi ve Güvenlik Korucuları Federasyonu Başkanı

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli çeven
Veli çeven - 9 ay Önce

Biz güvenlik korucuları olarak beklemeye devam ederiz PKK elbet bir yolunu bulup amanoslara girebilirler ama asla sağ çıkamayacaklar bunuda bilseler iyi olur başkan yolun açık olsun her daim arkanda bir ordu gibiyiz

Veysel dede oğlu
Veysel dede oğlu - 9 ay Önce

Musa başkanım ğerekenı söylemiş zaten

SIRADAKİ HABER