banner7

SİNEMANIN KALBİ HATAY’DA ATACAK!

Kibar Feyzo filmi başta olmak üzere, bazı sinema ve dizilerin çekimlerinin yapıldığı tarihi konak restore edilerek sinema müzesine dönüştürülecek.

SİNEMANIN KALBİ   HATAY’DA ATACAK!

Reyhanlı’ya bağlı Kavalcık (Harran) mahallesinde bulunan ve bir asırdır atıl durumda bırakılmış tarihi konağı Hatay ve Türkiye turizmine kazandıran Hatay Valisi Rahmi Doğan’a teşekkür edildi.


Konak hakkında açıklama yapan Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği başkanı Mehmet Saltan, Yeşilçam’ın halen izlerini bünyesinde barındıran tarihi konağın tekrardan Türk sinema ve kültür alanına kazandırılmasının heyecanını yaşadıklarını söyledi. Bu girişimleri dolayısıyla Hatay Valisi Rahmi Doğan’a da teşekkür eden Mehmet Saltan, “Kemal Sunal, Şener Şen ve Müjde Ar gibi Türk sinemasının duayen ve efsane isimlerinin rol aldığı bir çok sinema filminin çekildiği bu tarihi Konak’ın restorasyonun tamamlanmasının ardından; Türk sinema ve dizi sektörünün kalbi Hatay’da atmaya başlayacak. Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği olarak bizler de ilimizin turizmini canlandıracak, Hatay’ı kültür ve sanat merkezi yapacak bu dev projenin hayata geçirilmesinin heyecanını yaşıyoruz. Akdeniz’in incisi Hatay’ımızın turizmine katkı sağlayacak her projede yer almaya hazırız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER