banner7

Enflasyon altı zamma imza atan Özçelik-İş’e İSDEMİR’den plaket

İSDEMİR’de 3 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinde resmi enflasyonun bile altında kalan yüzde 14’lük bir zam oranına imza atıldı. İSDEMİR yönetimi ile Özçelik-İş birbirlerine plaket verdi.

Enflasyon altı zamma imza atan  Özçelik-İş’e İSDEMİR’den plaket

İSDEMİR’de 3 bin işçiyi kapsayan 27. dönem toplu iş sözleşmesinde resmi enflasyonun bile altında kalan yüzde 14’lük bir zam oranına imza atılırken, İSDEMİR yönetimi ile Özçelik-İş birbirlerine plaket hediye etti.

İSDEMİR’de 23 Mayıs’ta imzalanan sözleşmede yüzde 14’lük zamma imza atılmış, bu oran işçileri memnun etmemişti. Öte yandan 13 Haziran günü ise İSDEMİR’de Kok Bölümü Dördüncü Batarya’da bir iş cinayeti yaşanmış ve bir işçi ölmüştü. Bu iki gelişmenin ardından Özçelik-İş Genel Başkanı ve merkez yöneticileri İSDEMİR’i ziyaret etti. Ancak ziyarette bu sorunlar gündem olmadı. İşçiler ise ziyareti 12 saat önce öğrenebildi.

Hak-İş Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci’ye Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel, Hicret Bozoklu, Ferhan Öner ve Özçelik-İş İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

Özçelik-İş ilk olarak İSDEMİR Genel Müdürü Mesut Keyifli’yi ziyaret etti. Daha sonra çelikhane, sıcak haddehane, mekanik ve yardımcı atölyeler gibi bölümlerin yemekhaneleri ziyaret edildi. Vardiya amir yardımcısı Gökhan Seviç’in yaşamını yitirdiği bölümde yapılan toplantıya ise sadece 20 işçinin katıldığı öğrenildi.

KARŞILIKLI PLAKET VERİLDİ

İSDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Keyifli’ye yapılan ziyarette İSDEMİR adına Özçelik-İş’e plaket sunulurken, Özçelik-İş adına da İSDEMİR’e plaket verildi. Özçelik-İş sosyal medya hesaplarında sendikal çalışmaları ve İSDEMİR ile ilgili istişarelerde bulunduklarını açıkladı.

Özçelik-İş daha sonra İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ziyaret etti. Burada da “İskenderun bölgesindeki gelişmeler ve bölgedeki faaliyetler hakkında değerlendirme yaptıkları” belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER