Gençler Tarih Atölyesinde İskenderun’u konuştu

İskenderun Gençliğine ve İskenderun Tarihine gönül vermiş iki ekibin işbirliği ile hazırlanan “İskenderun Tarih Atölyesi” İskenderun Gençlik Merkezinin yeni gözbebeği İSTE Genç Ofiste hayat buluyor.

Gençler Tarih Atölyesinde İskenderun’u konuştu

Sadece İskenderun tarihinin konuşulduğu ve gençlere aktarıldığı Tarih Atölyesi İskenderun Teknik Üniversitesinde bulunan İSTE Genç Ofiste ilk toplantısını gerçekleştirdi. Tarih Sohbetlerinin yapıldığı, Kent Hikâyelerinin anlatıldığı atölyede tarih gezileri ve film günleri de planlanıyor.  

Tarihi ve arkeolojik anlamda İskenderun Tarihinde önemli gelişmelerin yaşandığı şu günlerde “İskenderun Tarih Atölyesi hem İskenderun’da yaşayan hem de üniversiteye gelen gençler tarafından büyük ilgi gördü.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin kentte tarih anlamında böylesine güzel bir iş yapıyor olmak ve bu işin sonucunda gençlere bir mirası aktarmanın kıymetli olduğunu vurgulayarak "Bu anlamda güzel bilgi birikimini gençlerimizle paylaşan sevgili Fahreddin Osmanca’ ya ne kadar teşekkür etsek az kalır. Birlikte böylesine güzel ve anlamlı bir işi birlikte yapıyor olmak ayrıca gurur verici. Tarihe meraklı tüm gençlerimizi İskenderun Tarih Atölyemize İSTE Genç Ofise bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER