Güçlü Kız Çocukları Güçlü Türkiye!

İskenderun Barbaros Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle anlamlı ve değerli bir etkinliğe imza attı.

Güçlü Kız Çocukları Güçlü Türkiye!

Okul Müdürü Fatma Dursun, idareciler ve öğretmenlerin çiçeklerle karşıladığı misafirler, kız çocuklarının öğrenim gördüğü Barbaros Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Kız Çocukları Adına’ yazdıkları dileklerini balonlarla gökyüzüne uçurdular.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in eşi Dr. Ayşenur Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın eşi Arife Tosyalı, KADEM Hatay Şube Başkanı Selma Tunç, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Ebru Halhal, Hayırsever Eczacı Gülbin Yılmaz’ın katıldıkları Dünya Kız Çocukları günü etkinliğinde, ‘Güçlü Kız Çocukları Güçlü Türkiye’ teması en önemli mesaj oldu.

Günümüzde bile kanayan birer yara olan kız çocuklarının maruz kaldığı haksızlıklara dikkat çekilen, erken yaşta evlendirilmesi, şiddete ve cinayetlere kurban edilmesi gibi önemli vurguların yer aldığı etkinlikte, Türkiye’nin aydınlık geleceği için kız çocuklarının iyi eğitim alması ve hayatın içinde olmaları için yapılması gerekenlerin altı çizildi.

Dilek balonlarının uçurulmasının ardından okulun basamaklarında çekilen toplu fotoğrafla kız çocuklarının gücüne dikkat çekildi ve ardından yine kız öğrencilerin laboratuvarlarda yaptıkları çalışmalar incelendi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER