İğne Deliğindeki Hayatlar Projesi’nin Maharetli Elleri İş Başında

İskenderun Gençlik Merkezi ve Uluslararası Göç Örgütü(İOM) tarafından açılan ve Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında devam eden Meslek Edindirme Programları’ndan Dikiş Atölyesi’nde İğne Deliğindeki Hayatlar isimli projenin kursiyerleri Belen Seyir Terasında unutulmaz bir gün yaşadı.

İğne Deliğindeki Hayatlar Projesi’nin Maharetli Elleri İş Başında

Türk ve yabancı uyruklu kadınların bir arada eğitim aldığı atölyede kursiyerler, Belen Seyir Terası’nda Hatay’ın yöresel lezzetlerini elleriyle yaparak farklı bir deneyim yaşadı. Kursiyerler üç gruba ayrılarak Hatay yöresel lezzetlerinden içli köfte, mantı ve aşure yaptılar. Yemekler ve tatlı pişerken şarkılar eşliğinde eğlenerek güzel vakit geçiren kursiyerler son olarak terasın deniz ve dağ manzarasına karşı sıcacık çaylarını yudumlayarak günün yorgunluğunu attılar. Kursiyerlerin eğitim saatleri dışında da grup çalışması yaparak sosyal anlamda kaynaşmalarını amaçlayan bu güzel etkinlik için Uluslararası Göç Örgütü(İOM)’ ne teşekkürlerini ileten İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet KESKİN şu ifadeleri kullandı;
“Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Proje’sinin Meslek Edindirme Programları’ndan Türk ve yabancı uyruklu kadınlarımızın kaynaşmasını sağlayan “İğne Deliğindeki Hayatlar” ismiyle hayata geçirdiğimiz projemizin becerikli kadınları Belen Seyir Terasında birlikte Hatay lezzetlerini deneyimlediler. Bu güzel günün temelini oluşturan ve gerçekleşmesini sağlan Uluslararası Göç Örgütü(İOM)’ne teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

8.jpeg
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER