İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda toplandı.

İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşülecek.

ZİRAAT PARK PROJESİ İSKENDERUN’A DEĞER KATACAK

Düzenlenen meclis toplantısında bir açıklama yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Ziraat Park projesini çok önemsiyoruz. Proje ihalesi yapıldı. Bölgede yeni bir yaşam alanı oluşacak. Sosyal donatıları spor sahaları, çiçek bahçeleri, sergi salonları, parkları, sosyal tesisleri, yürüyüş yolları, yeşil alanları ve birçok farklı aktivite alanları ile tüm bölge halkına hizmet verecek. Yapım çalışmaları kısa bir süre sonra başlayacak” şeklinde konuştu.

Gündem dışı konuşmaların ardından meclis gündeminde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Gündemde bulunan;

1) İskenderun İlçesinde bulunan yaklaşık 7450 Hektar Alanda 1/1000 Ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar  Planı   teklifi  hakkında Meclis   tarafından gerekli  görüşün alınması ile ilgili  İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu

Raporu, yetişmediği için ileri bir meclise ertelendi.

2) Belediyemizin   2021   Yılı   Kesin   Hesabının   Meclisce   görüşülmesi   ile   ilgili   Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

3) Belediyemizin  2022  yılı   ücretler   tarifesinde  yer   almayan   işyerleri   ile   ilgili   olarak günün   değişen   şartlarına   uygun   olarak   belirtilen   tarifelerin   eklenmesi   için  meclis kararı alınması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

4) 05.10.2021   Tarih   ve   79   sayılı  Meclis   kararı   ile   belirlenen   spor   kompleksi   fiyat tarifelerinde güncelleme yapılması  gerektiğinden söz konusu tarifelerde güncelleme yapılması ile ilgili Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

5) Yarı  Olimpik  Yüzme  Havuzu   (Sakarya  Mahallesi)   İskenderun’da  hizmet   vermeye başlayacak olup, bu nedenle ücret tarifesine ek olarak yarı olimpik yüzme havuzunun ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili  Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

6) Sahil kısmında bulunan 1 Nolu (Doğan Gazinosu) olarak bilinen yerde cafe hizmetinin yanı   sıra   restaurant   hizmeti   de   verilmesi   düşünülmekte   olup, fiyat   tarifelerinin belirlenmesi ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

7) Belediyemiz bünyesinde 2022 Mali yılında sözleşmeli statüde çalıştırılması düşünülen THS 2 Mühendis ve 1 Mimar için ödenecek net ücret tutarının belirlenmesi ve tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılmaları ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

8) İskenderun Belediye Meclisinin 05.12.2018 tarih ve 65 sayılı kararıyla kabul edilen “İskenderun Belediyesi  Taşınmazlarının  İdaresi  Hakkında  Yönetmelikte”  değişiklik yapılmasına  dair  yönetmelik  hususunda  Meclisce  gerekli  kararın  alınması   ile   ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER