İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik “Bu heyecan İskenderun’u il yapmaya yeter!”

İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, toplumun tüm kesimlerine yayılan bu heyecanın kenti il yapmaya yeteceğini belirterek “Yeter ki bu heyecan milletvekillerimiz tarafından başkente taşınsın” dedi.

İskenderun  Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik “Bu heyecan İskenderun’u il yapmaya yeter!”

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile Meclisin İskenderun’un il olma talebiyle halkın ve sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü kampanyaya İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği de tam destek verdi.

İskenderun’un il olması gerektiğine değinen Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, “Biz de dernek olarak İskenderun il olmalı, o sene bu sene diyoruz. Herkes taşın altına elini koymasını istiyoruz. İskenderun’daki bu heyecanı sayın milletvekillerinin Ankara’ya başkente taşımasını bekliyoruz. İskenderun bunu çoktan hak etti, demir yollarıyla, otobanıyla, limanıyla tam donanımlı bir şehir. Buranın kesinlikle il olmasın istiyoruz. Çünkü İskenderun’un sanayisi ticareti, her şeyi var. Dört dörtlük bir şehir” dedi.

Bu zamana kadar olması gerektiğinin altını çizen Cemal Çelik “Daha önce Turgut Özal İskenderun’un il olması için söz vermişti ama olmadı. Bir şey yapamadık İskenderunlular olarak ama bu fırsatı elimizden kaçırmayalım. İskenderun esnafları, toplumu, insanları müthiş heyecanlı şu an pandemiden fazla İskenderun’un il olma konusu söyleniyor her yerde. Lütfen bu heyecanı kaybetmeyelim. Vekillerimize büyük iş düşüyor, bu il konusundaki sesimizi Ankara’ya duyurmasını istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER