banner7

İSKENDERUN’DA AŞI SEFERBERLİĞİ!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden'in başkanlığında "Aşı Olmayan Kalmasın" konulu istişare ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

İSKENDERUN’DA AŞI SEFERBERLİĞİ!

9 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat:14.30'da İTSO ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda; Covid-19 ile mücadele kapsamındaki tedbir ve uygulamalar değerlendirilmiş olup, ayrıca aşı uygulamalarına ilişkin konular ele alındı.
Aşı olmanın kişisel ve toplumsal sorumluluk olduğunun altını çizen Kaymakam İskender Yönden, aşı uygulamalarının ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de hızla devam ettiğini ifade ederek, ayrıca uygulamada yaygınlık ve kolaylık sağlamak üzere de 30 kişi ve üzerinde grup oluşturulması ve İskenderun İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ile irtibata geçilmesi halinde aşı ekibimizin marifetiyle mahallinde aşı uygulaması yapılabileceğini ve bu doğrultuda ilgili/yetkili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ve koordinasyon sağlandığını belirtti.
Pandemi tedbir ve kurallarına, hassasiyet ve duyarlılık gösteren muhterem halkımızın aşı konusunda da aynı hassasiyeti göstereceğine inancının tam olduğunu da sözlerine ekleyen Kaymakam Yönden, "Haftalık açıklanan vaka haritasında mavi kategoride yer almayı hedef olarak esas alıyoruz ve bu yönde hep birlikte azami gayret göstermeliyiz" dedi.
Söz konusu toplantıya; Kaymakam Yönden'in yanı sıra İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Kurum Müdürlerimiz, Esnaf ve Meslek Odaları Başkanlarımız, Muhtarlarımız, STK Temsilcilerimiz ve basın mensuplarımız katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER