İSKENDERUN’DA GELECEĞE NEFES OLACAK YENİ FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganıyla ülke genelinde aynı anda düzenlenen fidan dikme töreni İskenderun’da da gerçekleştirildi.

İSKENDERUN’DA GELECEĞE NEFES OLACAK YENİ FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

11 Kasım Mili ağaçlandırma Bayramı'nda "84 Milyon hep birlikte Bugün Fidan, Yarın Nefes”, "Dünya’ya nefes oluyoruz. Haydi, Türkiye Geleceğe Nefes ol" sloganlarıyla tüm Türkiye’de aynı anda düzenlenen Fidan dikme töreni İskenderun Akarca Fidan Dikim Alanı'nda gerçekleştirildi.

Fidan Dikme törenine İskenderun Kaymakam Adayı Kerem Yüce, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun Orman İşletme Müdürü Rıdvan Aksu, İskenderun Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman ve İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, Jandarma, İskenderun Gençlik Merkezi, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Gençlere ve gelecek nesillere Orman bilincini ve orman sevgisini aşılayarak küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliğinin artarak büyüyen etkilerini ortadan kaldırarak iklim değişikliğini tersine çevirmek adına “iklimden daha hızlı değişeceğiz” sloganı ile doğaya hediye edilen Fidanlar İskenderun’da da toprakla buluştu.

Tosyalı, 11 Kasım Mili ağaçlandırma Bayramı vesilesi ile Akarca'da düzenlenen Fidan Dikimi törenine katılarak öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte Geleceğe nefes olacak fidanlar diktiler.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER