İskenderun’da Şehitler Kabirleri başında anıldı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde şehitlikte düzenlenen törende vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitler kabirleri başında saygı, minnet ve dualarla anıldı.

İskenderun’da Şehitler Kabirleri başında anıldı

Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle İskenderun Asri Mezarlığı Şehitliğindeki Anma programına gerçekleştirildi. İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Deniz Üst komutanı Tuğ Amiral Murat Fırat, Tuğay komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, CHP Hatay milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Askeri Arkan, resmi kurum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler ile vatandaşlar törene katıldı.

Şehitlikteki çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliğinin çelenkleri şehitlik anıtına sunuldu. Şehitlerin manevi huzurunda bir dakika saygı duruşunda bulunulmasının ardından, tören birliği tarafından üç el saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, anıt şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazarak tüm şehirlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Ardından İlçe Müftüsü Osman Şekerci eşliğinde aziz şehitlerimizin ruhuna ve ülkemizin bekası ve kadirşinas milletimizin birlik, beraberlik, sağlık, huzur ve esenliği için dua edildi.

Protokol üyeleri tarafından şehit mezarları tek-tek ziyaret edilerek, mezar başlarına karanfil konuldu. Şehit aileleri ile yakından ilgilenen protokol üyeleri şehit yakınlarının bu anlamlı ve özel günlerinde yanlarında olduğunu hissettirerek, duygularını paylaştılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER