banner7

İSKENDERUNLU BEHZAT BÖKE TÜRKİYE’NİN AHİSİ SEÇİLDİ!

Ahi Evran'ın doğumunun 850. Yılı olarak ilan edilen 2021 Ahi Evran yılında Hatay’da ahşap oymacılığı zanaatını sanata dönüştüren İskenderunlu oyma sanatçısı Behzat Böke Türkiye’nin ahisi seçildi.

İSKENDERUNLU BEHZAT BÖKE   TÜRKİYE’NİN AHİSİ SEÇİLDİ!

Cumhurbaşkanı tarafından Ahi Evran'ın doğumunun 850. yılı olan, ‘2021 Ahi Evran yılı’ olarak ilan edildi. Bu yıl Ahilik İl Kutlama Komitesi tarafından ilin Ahisi seçilen ahşap oyma sanatçısı Behzat Böke Ticaret Bakanlığınca da Türkiye’nin ahisi seçildiği bildirildi.  

HESOB’DAN KUTLAMA ZİYARETİ

HESOB (Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odalar Birliği) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Başkanvekili İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın ile bir grup esnaf oda başkanı Türkiye’nin Ahisi seçilen ahşap oyma sanatçısı Behzat Böke’yi atölyesinde ziyaret etti.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Habibi Neccar diyarından değerli bir mobilya ustasının bu ödüle layık görülmesinden gururlandıklarını ifade ederek

“Emeği geçen Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş, TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken, Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ve Ticaret İl Müdürümüz Sayın Halit İmrek'e teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin Ahisi seçilen İskenderunlu ahşap oyma sanatçısı Behzat Böke, 18 Eylül’de Kırşehir’de düzenlenecek olan törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ahilik kaftanı giydirileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER