İskenderunlu Heykeltraştan İstanbul’a Heykel

İskenderunlu heykeltraş Meral Kaysı, atölyesinde ekibiyle birlikte yurdun dört bir yanına yeni eserler üretmeye devam ediyor. Sanatçı Kaysı, İstanbul üçüncü havaalanı için çocuk heykelleri yapıyor.

İskenderunlu Heykeltraştan İstanbul’a Heykel

Türkiye genelinde pek çok il ve ilçede parka, meydana eserler kazandıran heykeltraş Meral Kaysı, şimdi de İstanbul 3. Havaalanı için çocuk heykelleri üzerinde bir çalışmaya girdiklerini belirterek “İstanbul üçüncü havalimanın girişinden yolcuların biletlerini check-in yaptıkları yere kadar olan mesafede belirlenen yer için heykeller çalışıyoruz. Başta uçurtma uçuran bir çok ve bunun devamı gelecek. Çocuklarla ilgili seri bir çalışma yapmamızı istediler. Daha sonrası da inşallah gelecek. Bu çocuk heykelimiz bir aylık bir çalışmanın ürünü” diye konuştu.

Osmaniye Valiliği ile de iletişim halinde olduklarının altını çizen Kaysı “Önümüzdeki günlerde Valilikle görüşmelerimiz olacak. Fıstıkçı Müzesi için bazı eserler yapmamızı istediler. Anlaşırsak oraya fıstıkla ilgili bir takım heykeller çalışacağız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER