KUCAKLAŞMA

Sen kimsin? Hiç düşündün mü? Neden burada, şuan varız. Seni sen yapan asıl gerçeğin, hakikatin ne olduğunu biliyor musun? Ya da kendine sorabilme cesaretinde bulundun mu hiç. Sadece bir insan. İnsan ne demekti, neyden ibaretti? Nasıl ki gökyüzü, geceyi aydınlatan yıldızlar ve ay oraya ait ise, olması gerektiği yerde ise, tıpkı evrenin işleyişi gibi gecenin gündüzü kovalaması gibi senin de kendini bilmen en büyük ihtiyacındır.

Sevgi. Sevebilmek ya da nefret etmek. Herşey ve herkesten önce kendini sevmek, sana ait olan ne var ise.Tüm benliğin, iyiliğin, kötülüğün, güzelliğin, çirkinliğin. Nefret ettiğin ne var ise. Orada unuttuğun şey şu ki; nefrette sevgi kadar çok kuvvetli bir duygu ve sen eğer sana ait olanı kabul edemiyorsan, kendini olduğun gibi kucaklayamıyorsan, lütfen bekle. Seni sen yapan ne var ise geçmişten gelen tüm yaşanmışlıkların, senin atalarının sana gizli bir mirasıdır. Ne zaman ki olduğun gibi kendini kabul edersen, kim olduğunun cevabını, var oluşunun sebebini gerçeği o zaman anlayacaksın.

Yaşının , cinsiyetinin, cinsel yöneliminin, gözlerinin saçlarının renginin hiçbir ehemmiyeti olmadığını sadece sana ait olan kalbinin ve orada taşıdığın duygularının sevginin, neşenin, nefretin ,öfkenin benliğinin önemi var. Kucaklaşmaya ilk önce kendinle başla. Kendini sev, olduğun gibi kabul et. Sonra belki bir kediyi, belki bir insanı seversin. Kim bilir ? 

YORUM EKLE