Ülkücüler Gelinler Dağını ziyaret etti

Yaptığı başarılı çalışmaların yanında sosyal faaliyetleri ile de farkını ortaya koymaya devam eden Ülkü Ocakları Antakya İlçe Başkanlığı Kültürel ve Sanatsal faaliyetler kapsamında Gelinler Dağı gezisi düzenledi.

Ülkücüler  Gelinler Dağını ziyaret etti

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Şehit Ertuğrul Dursun Önkuzu Ortaöğretim Yaz Gelişim Programı” kapsamında Kültürel ve Sanatsal faaliyetlerde gerçekleşen YunusHan köyü Gelinler Dağı gezisine Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Hasan Bayır, istanbul eÅŸya depolama, İlçe Yöneticileri, Ülkücü gençler ve Asenalar katıldılar.

Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Hasan Bayır yaptığı açıklamada:” Ülkücü bulunduğu coğrafyada  kültür mirası ve tarihine  sahip çıkan bir nesildir.Bu anlamda bugün Kültürel ve Sanatsal faaliyetler kapsamında Altınözü ilçesine bağlı Yunushan mahallesinde bulunan Kaya mezarları, Su Sarnıcı ve Peri Bacaları ile son dönemde gündemde olan MÖ.III. ve I. yüzyıllar arasında Roma ve Bizans dönemlerinde bir yerleşim yeri olduğu tespit edilen Gelinler Dağını ziyaret ettik.Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kala Antakya Ülkü Ocakları olarak bizler Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan Şehit Ertuğrul Dursun Önkuzu Ortaöğretim Yaz Gelişim Programımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”dedi.

Gelinler Dağını rehber eşliğinde dolaşarak bilgi alan Ülkücüler aynı zamanda bu tarihi yapıyı bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2022, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER