GENİTAL ESTETİK NEDİR?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emine Çelik, genital estetik uygulamaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

GENİTAL ESTETİK NEDİR?

İskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emine Çelik, genital estetik uygulamaları hakkında bilgilendirmede bulundu. 

Op. Dr. Emine Çelik, “Genital estetiği, hastaların cinsel organlarında değiştirmek istediği, görüntüsünden rahatsız olduğu kısımların iyileştirilmesini sağlar. Yaş, doğum, jinekolojik müdahaleler ve yapısal nedenlerle dış genital bölgede ve vajinada deformasyonlar gelişebilir. Genital estetik ile kısa sürede, bölgedeki şikâyetlerinizden kurtulabilmektesiniz. Genital estetik ayrıca hastaların yaşam kalitesini artırır ve cinsel deneyimlerin daha tatmin edici olmasına yardımcı olur. Genital estetikte en sık uygulanan işlemler; labioplasti, kliteroplasti ve vajinoplastidir” açıklamasında bulundu. 

Labioplasti nedir?

Labioplasti hakkında bilgilendirmede bulunan Op. Dr. Emine Çelik, “Labioplasti, vajen girişinde normalden iri, geniş, kırışık ve sarkmış durumlarındaki genital iç dudakların kesilerek estetik olarak küçültülmesidir. İç dudak estetiği ameliyatları kişilerin istedikleri şekilde dış genital bölgeden memnun kalabilmeleri amacıyla uygulanmaktadır. Labioplasti ameliyatlarının kozmetik amaçları haricinde, işlevsel yararları da bulunmaktadır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER