Rabia Ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 7 yıl önce lisede okurken yakalandığı hastalık nedeniyle zorlu tedavi süreci geçiren Rabia Armutçu’nun durumu ağırlaşması üzerine ambulans uçukla İstanbul’a sevk edildi.

Rabia Ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi

İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde okurken, yakalandığı hastalıkla mücadele etmek zorunda kalan Rabia Armutçu 2015 yılında sipinal kord biopsi Ameliyatı oldu. 36 ay kemoterapi (ışın tedavisi) oldu. Eskiye göre çok daha iyiye giden Raiba Armutçu’nun durumu aşırı baş ağrısı nedeniyle yeniden nüksetmesiyle yapılan tetiklerde Beyin sapında metastas görüldü. Bu gelişme üzerine ise İstanbul’da Bezmialem Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki doktorları acilen Rabia’nın İstanbul’a gelmesi gerektiğini bildirdi.

Anne Deniz Armutçu, kızının İstanbul’a acilen gitmesi için ambulansla gönderilmesi için birçok kuruma müracaat etti. Sağlık il müdürlüğü konunun çözülmesi için yazışmalar yaptı, Resmi kurumların ambulanslarına doktor ekibini vereceğini de belirtmesine rağmen Rabia İstanbul’a götürecek ambulans bulunamadı.

Konu Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ve MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı'ya ulaştı. Sağlık il müdürlüğü, 112 acil servis birimleri sağlık bakanlığıyla yapılan yazışmalar sonrasında İskenderun Devlet hastanesinde bulunan Rabia Armutçu önce ambulans ile Havaalanına götürüldü ve buradan ise Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla İstanbul’a sevki gerçekleştirildi.

Anne Deniz Armutçu, gözlerinin önünde acı çeken kızının biran önce tedaviye alınması için İstanbul’a ambulans uçukla sevkinde bugüne kadar kendileriyle ilgilenen herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER