banner7

Başkan Eryılmaz : Halkımızla Dayanışma İçerisinde Bütün Sorunları Çözeceğiz

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Eryılmaz : Halkımızla Dayanışma    İçerisinde Bütün Sorunları Çözeceğiz

Koyunoğlu Mahallesi’nde gerçekleşen ve hem mahallenin hem de ilçenin genel sorunlarını konuşmak ve çözüm üretmek amacıyla düzenlenen Koyunoğlu Halk Toplantısı’nda mahalle halkıyla bir araya geldi. Koyunoğlu Mahallesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleşen toplantıda hem sorunlar konuşuldu hem de talepler alındı. Toplantı konuşmaların ardından soru cevap şeklinde devam etti.

İlçedeki sorunların ve çözüm için yapılacaklar ile ilgili istişarelerin olduğu ve soru cevap şeklinde süren Halk toplantısında konuşan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz: Daha önce yapılan yollar, altyapı çalışmaları olmadan mazgal, su tahliye kanalları olmadan yapılmış yollardı. Ve maalesef bu yolların tamamı altyapı çalışmalarından dolayı eşildi .Önceki yönetimlerden farklı olarak altyapısı tamamlanan yolları genişletiyoruz, yolun hakkını alarak üstyapı çalışmalarımızı tamamlıyoruz . Böylece daha kalıcı ve uzun ömürlü çalışmalar gerçekleştirmiş oluyoruz. Bozuk olan yollarımızı parkeleme konusunda büyük bir mesafe kat ettik. Şu an sorunlu olan yollarımızı da en kısa sürede yapacağız . Ekiplerimiz hafta sonu dahil olmak üzere sürekli çalışıyorlar. İlçemize yol kadar turizm potansiyelini ortaya çıkaracak ve insanların hoşça vakit geçirebileceği alanlarda kazandırıyoruz. Bir yandan altyapı çalışmaları ve yol çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da Denizde “Atatürk Sahil Parkı Projesi’ni hayata geçiriyoruz . Ayrıca mahallelerimize parklar kazandırıyoruz . Biz kendi uhdemizde olmayan ve çözülmesi gereken sorunlarla ilgili gerekli yerlere girişimlerimizi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bizim tasarrufumuzda olan yerlerle ilgili de sorunların çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İfadelerini kullandı.

Başkan Eryılmaz toplantı sonrasında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada:” Koyunoğlu Mahallemizde Mahalle Meclisi üyeleri ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek; yaptığımız ve yapacağımız projeleri konuştuk, halkımızın sorunlarını dinledik. Mahallemizin geçmişten günümüze taşınan sorunları var. Kanalizasyon konusunda büyük bir talebi var halkımızın. Biz bu talebi ilgili makamlara bildireceğiz. Bizim uhdemizde ve sorumluluk alanımızda bulunan taleplerin hepsinin notunu aldık. Zamanla mahallemizin ihtiyaç duyduğu tüm eksikleri gidereceğiz. Misafirperverliklerinden dolayı mahalle halkımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER