Bakan Çavuşoğlu'ndan Borrel'e Mesaj!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in 'Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazır olduklarını belirten paylaşımına yanıt verdi. Çavuşoğlu, "Samimi ve çözüm odaklı bir diyalog için Brüksel'i ziyaret etmeyi dört gözle bekliyorum" dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Borrel'e Mesaj!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in 'Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazır olduklarını belirten paylaşımına yanıt verdi. Çavuşoğlu, "Samimi ve çözüm Holiganbet odaklı bir diyalog için Brüksel'i ziyaret etmeyi dört gözle bekliyorum" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya hesabında Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'e diyalog mesajında bulundu.

Borrell'in, Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazır olduklarını belirten paylaşımını alıntılayan Bakan Çavuşoğlu, "Samimi ve çözüm odaklı bir diyalog için Brüksel'i ziyaret etmeyi dört gözle bekliyorum" dedi.

Borrell, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasında yapılan video konferans görüşmesi hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunmuştu.

Erdoğan ile von der Leyen'in "faydalı" görüşmesine katıldığını belirten Borrell, "Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazırız." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER