CHP'li Şahin: "AKP'nin Rant Politikaları Bölgedeki Kanser Vakalarını Artırdı

İskenderun Demir Çelik A.Ş.´nin tesisleri, idari birimleri, site yerleşiminin de içinde yeraldığı, bir bölümü orman arazisi olarak görünen alan ‘özel endüstri bölgesi´ ilan edilmesiyle alakalı itirazını dile getiren CHP Hatay milletvekili Suzan Şahin, “Hatay’da artan kanser vakalarının sorumlusu AKP’nin rant politikalarıdır” dedi.

CHP'li Şahin: "AKP'nin Rant Politikaları Bölgedeki Kanser Vakalarını Artırdı

Sanayi Bakanlığı komisyonu başkan ve üyelerine bölgemizdeki vahşi sanayileşmenin çevreye ve insana getirdiği zararlarını, ormanlık alanı arazilerinin  sanayicilere tahsis edilmesindeki yanlışlıkları dile getiren CHP Hatay milletvekili Suzan Şahin, Orman vasfını yitirmemiş  1080 dönüm arazinin TOSYALI’ya verilmesinin de yanlışlığına dikkat çekti.
Bölgede inanılmaz bir derecede sanayi yoğunluğunun olduğuna dikkat çeken Şahin, buna rağmen hiç bir denetimin yapılmadığı, hiçbir planlamanın hayata geçirilmediğini ifade etti.
Böldeki vahşi ve planlanmamış sanayileşme sebebiyle her evde bir kanser hastasının olduğunun altını da çizen CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin kanser vakalarının sebebi ise sanayi tesislerinin yerleşim yerleriyle iç içe olmasından kaynaklandığı söyledi.
Deniz alanlarını doldurarak, ormanlık alanları yok ederek, sanayileşmeye alan açmak bölgemize, çevremize ve insanlarımıza karşı en büyük kötülüktür diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER