“Her platformda Hatay davasına sahip çıkacağız!”

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, ‘İlelebet sonsuza dek Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle bir ve beraber yaşama davasına işaret ederek her ülkücünün, her MHP’linin Hatay davasına sahip çıkması gerektiğini söyledi.

“Her platformda Hatay davasına sahip çıkacağız!”

MHP İskenderun ilçe teşkilatının 13. Genel kurulunda konuşan Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, ilginç bir konuya değinerek “Hatay’ın bölünmez bütünlüğüne kastedecek insanlar var, önüne gelen Hatay ile ilgili bir cümle sarf ediyor. Hatırlarsanız Rusya’nın ‘Çalıntı şehir Hatay’ ibaresi, yine büyük üzüntüyle söylüyorum ama KKTC Cumhurbaşkanının Hatay’la ilgili sarf ettiği cümleler” dedi.

Cumhur ittifakı ile birlikte Hatay’da daha da güçlendiklerine dikkat çeken MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı “Bunu hep beraber görebiliyor muyuz? Sınırlarımızın hemen ötesinde başlatılan operasyonlar, başta Hatay olmak üzere memleketimizin birliğine ve dirliğine kastedecek tüm şer odakları tek tek imha oldu. Eskide bu dağlarımızda yüzlerce terör örgütü mensubu varken bugün bu saatte iki elin parmağını geçmeyen bir şekilde, inşallah bunların da sonu gelecek” diye konuştu.

‘HATAY BİZİM’

Milliyetçi ülkücü abilerinin öğrettiklerine vurgu yaparak konuşmasına devam eden Milletvekili Kaşıkçı “Milliyetçe Hareket Partisinde siyaset yaparken görünen kısmı belediyeleri ve milletvekilliği kazanmak, ancak arka palanda da bir Hatay davası var, her ülkücünün, her MHP’linin bu Hatay davasına sahip çıkması lazım. Peki, bu Hatay davası nedir? ‘İlelebet sonsuza dek Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle bir ve beraber yaşamaktır.’ İnşallah bunu özümsemiş kadrolar olarak biz Hatay’da belediyelerde başarı sağlayıp milletin gözüne gönlüne gireceğiz, bunu yaparken bir taraftan da Türk Milliyetçileri olarak dimdik ayakta durup bulduğumuz her platformda Hatay bizim diye haykıracağız” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER