Kaşıkçı'dan Derneklere Eleştiri: "Buna İdeolojik Körlük Diyoruz!"

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın Defne ilçesinde bulunan arıtma tesisinin kaldırılması ile ilgili yaptığı girişimlere ilgili platfom ve derneklerin kayıtsız kaldıklarını savundu.

Kaşıkçı'dan Derneklere Eleştiri: "Buna İdeolojik Körlük Diyoruz!"

Kaşıkçı, Defne ilçesinin Akdeniz Mahallesinde yaşayan vatandaşların, mahalle içerisinde yer alan arıtma tesisinin çevreye yaydığı kötü kokudan dolayı kaldırılmasını istediğini ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı(HBB) Lütfü Savaş’ın da seçim öncesi vatandaşın bu talebini olumlu bulduğunu ve seçimden sonra bu arıtma tesisinin mahallenin içerisinden taşınacağı müjdesini verdiğini hatırlattı.

Seçim sonrası Savaş’ın bu sözünün unutulduğunu dile getiren Kaşıkçı, “Defneli vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı bu insanlık dışı muameleyi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdım. Akabinde Akdeniz Mahalle muhtarımızdan randevu isteyim yanına görüşmeye gittim. Muhtarımızı dinledikten sonra kendisinden arıtma tesisinin kaldırılması ile ilgilenen platform ve çevre dernekler ile beni görüştürmesini rica ettim.Amacım bu platform ve dernek yöneticileri ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanını ziyaret etmek ve Sn. Bakanımıza Defne ilçemizde yaşanan bu çevre ve halk sağlığı sorununa el atmasını istemekti.” Dedi.

Akdeniz Mahallesi Muhtarı Mehmet Sertel katıldığı bir programda, Kaşıkçı’nın bu girişimlerine ilgili platform ve derneklerin kayıtsız kaldıklarını ve Kaşıkçı ile görüşmek istemediklerini söyledi.

Kaşıkçı ise kendisi ile görüşmek istemeyen derneklerin ideolojik körlük yaşadıklarını vurgulayarak, “MHP Milletvekili ile aynı kareye girmek istemiyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER