MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'dan Belediyelere Genelge

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'dan Belediyelere Genelge

Milliyetçi Hareket Partisi mensubu belediye başkanlıklarının, devletimizin almış olduğu tedbirleri destekleyip uygularken aşağıda belirtilen hususlara özellikle riayet etmeleri zorunluluk haline gelmiştir. Söz konusu uyarı ve alınması gereken tedbirlerin uygulanması noktasında belediyelerimiz milletimize örnek olmalıdır." dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz MHP'li Belediyelere Koronavirüs salgını ile alakalı bir genelge gönderdi.
MHP'den Belediyelere gönderilen genelge şu şekilde:
Sayın Başkanım,
Çin’in Wuhan kentinde ilk tespiti yapılan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD-19 virüsü, birçok ülkeyi ve binlerce insanı etkilemiş, gün geçtikçe de etkilemeye devam etmektedir.
Bugün Dünya üzerinde KOVİD-19 hastalığına yakalanan insan sayısı 200 bine ulaşmış, ölüm vakaları da 8 bini geçmiştir.
Ülkemizde ilk vaka 11 Mart 2020’de görülmüş, dün itibariyle de hasta sayısı 191’den 359’a ulaşmıştır.
Ülkemizin bu sıkıntılı sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla devletin almış olduğu tüm tedbirleri desteklemekte ve uygulamaya konulmasında öncülük etmektedir.
Bu bağlamda, Milliyetçi Hareket Partisi mensubu belediye başkanlıklarının, devletimizin almış olduğu tedbirleri destekleyip uygularken aşağıda belirtilen hususlara özellikle riayet etmeleri zorunluluk haline gelmiştir.
Söz konusu uyarı ve alınması gereken tedbirlerin uygulanması noktasında belediyelerimiz milletimize örnek olmalıdır.
Tüm Betsmove belediye başkanlıklarımızın titizlikle ve hassasiyetle konuya yaklaşmalarını rica eder, çalışmalarında üstün başarı ve kolaylıklar dilerim.

Sadir DURMAZ
MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu
Genel Başkan Yardımcısı

Ek 1: Alınması Gereken Tedbirler
BELEDİYE BAŞKANLIKLARI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER
Devletimizin yetkili kurumları dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemeli, gerekli durumlarda ilgili kurum ve kişilerden doğrudan bilgi alınmalıdır. Alınan bilgiler vatandaşlarımız ile paylaşılmalı, toplumun yanlış bilgilendirilmesine müsaade edilmemelidir.
Belediyelerimizin “reklam-tanıtım” alanlarında özellikle Sağlık Bakanlığının bilgilendirmelerine yer verilmeli, bu bilgilerin ve uyarıların daha çok vatandaşımıza ulaşmasında belediyelerimiz üstüne düşeni fazlasıyla yapmalıdır.
KOVİD-19 virüsünün insandan insana bulaşmasında en önemli etkenin insanların birbirleri ile temasları olduğu uzmanlarca sık sık belirtilmiştir. Bu kapsamda vatandaşlarımızın birbirleri ile temas olasılığı fazla olan her çeşit organizasyon mutlaka iptal edilmeli ya da ertelenmelidir.
Vatandaşlarımızın yoğun kullandıkları alanlar ve toplu taşıma araçları sık sık dezenfekte edilmeli, kontrolleri yapılmalıdır.
Belediyelerimize su borcu olan vatandaşlarımızın hanelerinin suyu kesinlikle kesilmemeli, belediyelerimizin kiracısı olan ve ödeme zorluğu çeken vatandaşlarımıza ve esnafımıza da kolaylık sağlanmalıdır.
Sık sık gündeme gelen bazı ürünlerin fiyat artışı konusunda belediye zabıtalarımız denetim ve kontrollerini arttırmalı, vatandaş mağdur edilmemelidir.
Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karantina kurallarının ve tedbirlerinin uyulması ve uygulanması konusunda belediyelerimiz mutlaka üstüne düşen görevi eksiksiz yerine getirmelidir

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER