MHP İL BAŞKANI ADAL: "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli tek adaydır"

MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal : "Bu konu tartışmaya açık değildir. Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ tek adaydır. Karşısında hiçbir adayı tanımıyoruz, tanımayacağız"

MHP Başkanlık Divanı toplantısının ardından partinin 13. Olağan Büyük Kurultayı'nın tarihi 14 Mart 2021 olarak açıklanmıştı.

Daha önce kararlaştırılan tarihte sokağa çıkma kısıtlaması dolayısı ile ertelenen İl Başkanları toplantısı 4 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

MHP Genel Merkezi Gün Sazak Konferans Salonunda gerçekleştirilen, 81 İl Başkanı'nın katıldığı toplantı korona virüs tedbirleri kapsamında basına kapalı gerçekleşti. 

Toplantı sonrası BENGÜTÜRK TV ye pandemi süreci ve yapılacak olan 13. Olağan Büyük Kurultayla ilgili yöneltilen sorulara açıklamalarda bulunan MHP Hatay İl Başkanı Murat ADAL

Biliyorsunuz Hatay sınır bölgesi. Burada yaşayan halkımızla çok iyi ilişkilerimiz var. Hatay pandemi sürecinde en başarılı illerden biridir. En az vakanın görüldüğü illerden biridir. 

Vakaların bulunduğu dönemler içerisinde elimizden geldiği kadar vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla maskeler dağıttık. İhtiyaç sahibi ailelerin, elimizden geldiği kadar erzaklarını ihtiyaçlarını karşıladık. Milliyetçi Hareket Partisi olarak da yetişebildiğimiz her ilçeye yetişmeye çalıştık."

Kurultay ile ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan İl Başkanı Murat ADAL:

BU KONUDA KISA VE ÖZ SÖYLEMEK İSTİYORUM. BU KONU TARTIŞMAYA AÇIK DEĞİLDİR. GENEL BAŞKANIMIZ TEK ADAYDIR. KARŞISINDAKİ HİÇBİR ADAYIDA TANIMIYORUZ, TANIMAYACAĞIZ" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 00:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER