MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı'dan Baro Başkanını susturacak cevap: "POLİSİN YANINDAYIM"

CHP Milletvekilini yanına alarak basın açıklaması yapacağını duyuran Dönmez'e Kaşıkçı'dan jet yanıt geldi.

MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı'dan Baro Başkanını susturacak cevap: "POLİSİN YANINDAYIM"

MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı'dan Baro Başkanını susturacak cevap: "Şikayetçi olduğunuz o polislerin mahkeme salonunda yanlarında olacağım"

Geçtiğimiz günlerde umuma açık bir kafetaryada bayram öncesi Türkiye Güven Huzur (2020-9) uygulaması yapılmıştı.

Bu uygulama sırasında görevli emniyet mensupları ile polemiğe girerek siyasi gündemde yer bulmaya çalışan Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez'in yaptığı hareket, yakın çevresi tarafından davranış ve söylemleri dolayısıyla "siyasi kompliman" olarak yorumlanırken yaptığı son açıklması bunu doğrular nitelikteydi. 

Bir CHP milletvekilini yanına alarak görevli polislerden şikayetçi olacağını ve basın açıklamasında bulunacağını belirtmiş, söylemlerinde MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı'yı hedef alarak "Bir milletvekilide polisleri yalnız bırakmayacağını açıkladı.Yeminine sadık kalır umarım."  söylemine Milletvekili Kaşıkçı'dan Baro Başkanını susturacak jet gibi yanıt geldi.

Baro Başkanı Dönmez'in "Bir Milletvekili" nezaketsizliğinin karşısında "Sayın" ifadesi ile söze başlayan Kaşıkçı açıklamasında şunları belirtti:

Sn Hatay Baro Başkanı;
siz CHP Milletvekilini yanınıza alarak basın açıklaması yapıp polislerden şikayetçi olacağınızı bildirdiniz.
Bende MHP Milletvekili olarak şikayetçi olduğunuz o polislerin mahkeme salonunda yanlarında olacağımı ifade ettim.

Ayrıca benim Milletvekili yeminime sadık kalmamı tavsiye etmişsiniz.
Bundan hiç şüpheniz olmasın.
Yüce Türk Milletine verdiğim söz sadece aklımda değil aynı zamanda kalbimde. DEVLETİN VARLIĞI ve BAĞIMSIZLIĞINI KORUYACAĞIM.

Lütfi KAŞIKÇI
MHP Hatay Milletvekili

Milletvekili Lütfi Kaşıkçı'nın konu ile ilgili daha önceki basın açıklaması 

MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı:
"POLİSİN KİMLİK SORMASINDAN KANUN KAÇAKLARI KORKAR"
MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez'in gözaltına alınması ile ilgili açıklama yaptı.
Milletvekili Kaşıkçı, kanunlar karşısında herkesin eşit olduğunu ifade ederek, "Polisin Kimlik sormasından kanun kaçakları korkar" dedi.
MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı'nın açıklaması şöyle;
"Bakanlığımızın olurlarıyla vatandaşlarımızın Kurban Bayramını Huzur ve Güven ortamında geçirmelerini sağlamak başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla halkın yoğun olarak bulunduğu park-bahçe, banka-bankamatik çevreleri, kurbanlık hayvan satışının ve kesimin yapıldığı yerler, toplu taşıma yapılan gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal girişleri ile havaalanları güzergâhlarında ayrıca alışveriş merkezleri(AVM) ,fuar ve etkinlik alanları, kamu binaları (Valilik, Okul, Hastane vb.)çevreleri, eğlence mekânları ile umuma açık yerler ve ülke genelinde eş zamanlı olarak 29.07.2020 tarihinde Türkiye Güven Huzur (2020-9) uygulaması yapılmıştır.
Bu kapsamda ilimiz genelinde de Emniyet teşkilatımız çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Basına konu olan görüntülerde ise yukarıda belirtildiği üzere kahraman polisimiz bir asayiş uygulaması sırasında kimlik kontrolü gerçekleştirmiş. Polis tarafından kimliği sorulan Hatay Baro başkanı ise kimliğini görevli arkadaşlara vermeyerek anlamsız bir polemiği başlatmıştır. Oysaki sn Ekrem Dönmez kimliğini görevli arkadaşa uzatsa veya Baro Başkanı olduğunu ifade etse polislerimiz en fazla “afiyet olsun, iyi bayramlar” temennisi ile masadan ayrılır ve böyle bir talihsiz olayda yaşanmamış olurdu. Ancak sn Dönmez yaşadığı bu olayı kameraya aldırıp onu da sosyal medyada yaymak suretiyle bir taraftan görevli polisleri zan altında bırakırken bir taraftan da kendi siyasi kariyeri için ilgili yerlere selam göndermekle meşgul olmuştur.
Emniyette ki ifadesinde “polislerin vatandaşlara nasıl davrandığını görmek için kimliğimi göstermedim” diyebilen sn Dönmez acaba bu hareketi ile sosyal deney mi gerçekleştiriyordu. Türk polisinin nezaketi ve en çetin olaylar karşısındaki vakur duruşu toplumumuzun her kesimi tarafından bilinirken sizin ne yapmaya çalıştığınızı anlamak ve bu olay vesilesi ile polisimize karşı olan tutumunuz ayrıca düşündürücü.
Hatay Baro Başkanı sn Ekrem Dönmez’e şunu ifade etmem gerekir ki kanunlar karşısında herkes eşittir. Milletvekili olduğum halde bir emniyet mensubu kardeşimizin yol kontrolünde veya asayiş uygulamasında birçok defa milletvekili olduğumu dahi söylemeden kimliğimi teslim etmiş ve görevli arkadaşların görevini yapmaları için yardımcı olmuşumdur. Polisimizin kimlik sormasından ancak kanun kaçakları korkar.
Unutulmamalıdır ki polisimiz başta olmak üzere kolluk kuvvetlerimiz yalnız değildir. Sn Dönmez tarafından adliyeye intikal ettirilen bu olayında yakından takipçisi olacağımızı ve polislerimizi yalnız bırakmayacağımızı da özellikle bildirmek isterim.
Aynı zamanda bir Devlet görevini ifa eden ,bizlerin güveni ve huzuru için mesai gözetmeden çalışan tüm emniyet teşkilatımıza şükranlarımı sunar böyle bir konu ile gündemi meşgul edenleri ise kamuoyuna havale ediyorum"

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 01:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER