MHPLİ KAŞIKÇI'DAN İMO’YA HODRİ MEYDAN!

Milliyetçi Hareket Partisi( MHP) Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, TBMM’de basın açıklamasında bulunarak, İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, yaklaşık 3 ay önce yine TBMM’de sarf ettiği sözler üzerine, kendisinden savunma istendiğini ve bu uygulamaya tepki olarak boş kağıt ile savunmasını göndereceğini açıkladı.

MHPLİ KAŞIKÇI'DAN   İMO’YA HODRİ MEYDAN!

İnşaat Mühendisleri Odası’nın yaptığı işlerin, bölücülere moral vermekten öteye gitmediğini yineleyen Kaşıkçı, “Gara Şehitleri için taziye mesajı yayınlanmamasına tepki gösteren Kocaeli Şube Başkanı’na soruşturma açan oda yine bu odadır. ‘Siyasete karışıyorsunuz, muhalefet partisi gibi hareket ediyorsunuz’ şeklinde Oda Genel Merkezi’ni eleştiren Bursa Şube Başkanı’na soruşturma açan Oda yine bu Odadır.” dedi.

Bölücülerle Aynı Çizgideler

İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi’nin bir avuç insan tarafından kuşatıldığını söyleyen Kaşıkçı, “Yapmış oldukları açıklamalar ve ortaya konulan uygulamalarla bölücülere alan açmaktan başka bir şey yapmıyorlar.” dedi.

Odanın mesleki olarak hiçbir problemin çözümüne yardımcı olmadığını ancak konu siyaset olunca HDP çizgisinde siyaset yaptığını söyleyen Kaşıkçı,  “Kadın haklarından dem vurup HDPli kadınların avukatlığına soyunan Genel Merkez, PKK tarafından şehit edilen Aybüke Öğretmen için bir satır açıklama yayınlamamıştır.” dedi.

Oda Genel Merkezi’nde İnşaat Mühendisleri’ne yakışmayan bir yönetimin mevcut olduğunu vurgulayan Kaşıkçı, “Bu yönetim HDP her sıkıştığında ona can simidi olan bir yönetimdir” dedi.

İstenen Savunmanın Hukuki Geçerliliği Yoktur

TBMM’de bu açıklamalara benzer sözler sarf ettiği için yaklaşık 10 gün önce Oda Genel Merkezi tarafından savunmasının istendiğini açıklayan Kaşıkçı, “Yaptığım değerlendirmeler mesleki değil siyasi değerlendirmelerdi. Bu soruşturmayla, Oda Genel Merkezi’nin farklı seslere tahammülü olmadığını bir kez daha görmüş olduk.” dedi.

Bölücülere alan açan bir avuç gruba karşı mücadeleye devam edeceğini söyleyen Kaşıkçı, “İstenilen savunmanın hiçbir hukuki geçerliliği yoktur. Bu sebepten dolayı onlara elimdeki boş kağıdı kendilerine iade ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ÇELİKKOL
Mehmet ÇELİKKOL - 2 yıl Önce

Sonuna kadar vekilimizin yanındayız. Kimse kusura bakmasın doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar muhabbeti olmayacak bu kez. Gerçekler acı da olsa gerçektir. #HatayVekilininYanında#

Haydar Dursun
Haydar Dursun - 2 yıl Önce

Ben bu İMO'nun bir tek defa Türkiye Cumhurriyeti Devleti, Milleti Veya Vatanı için olumlu bir tek davranışını görmedim Bunların ne kanı belli ne vatanı..

SIRADAKİ HABER