‘HER GOL KİTAP OLSUN’ PROJESİNE DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Her Gol Kitap Olsun” projesi kapsamında organize edilen futbol turnuvasının finaline İskenderun, Belen protokol üyeleri de katıldı.

‘HER GOL KİTAP OLSUN’ PROJESİNE DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesini desteklemek ve bu alanda okullara kitap kazandırmak amacıyla Hatay Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Belen ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan projede final maçı oynandı.

Belen Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda gerçekleştirilen futbol turnuvasının final maçını izlemeye Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Belen, İskenderun ve Arsuz İlçe Milli Eğitim müdürleri ile çok sayıda öğrenci aileleri katıldı.

Proje koordinatörü öğretmen Osman Güneri’nin yoğun çabasıyla tüm Türkiye’nin duyduğu kampanyaya ülke genelinde de ünlü isimler destek vermişti.
Ödül töreninde konuşan Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, “Bugün çok değerli bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız kitap okuma alışkanlıklarını genişletmek ve aynı zamanda sporla iç içe olmaları sağlamak amacıyla düzenlenen bu projede emeği geçen proje öğretmeni Osman Güneri’yi tebrik ediyorum” dedi.

Yapılan konuşma sonrasında ise protokol üyeleri tarafından ödüller öğrencilerle buluştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER