İSKENDERUNSPOR BAŞKANI HAKAN BOLAT’TAN ALTYAPI VURGUSU

U-19 takımlarının, kulübün kurulduğu 1967 yılından bu yana ilk kez bölgesel turnuvalara katıldığını ve başarı elde ettiğini belirten İskenderunpsor Kulüp Başkanı Hakan Bolat, kent halkından, altyapı için destek istedi.

İSKENDERUNSPOR BAŞKANI HAKAN BOLAT’TAN  ALTYAPI VURGUSU

Altyapı için inanılmaz derecede çaba gösterdiklerinin altını çizen Turuncu-mavili Kulübün Başkanı Bolat, altyapının güçlendirilmesi için kentin her kesiminin desteğine ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Kurdukları U-19 takımının, kulübün kurulduğu tarih olan 1967 yılından bu yana ilk kez bölgesel turnuvalara katıldığını ve başarı elde ettiğini aktaran Başkan Bolat; “Şu anda U-19 takımını kurduk, 1967 yılından beri ilk defa, gençler Hatay dışında turnuvaya katılıyor. Bölgesel turnuvaya katıldık, 1967’den bu yana ilk defa bölgesel lige katılıyoruz. Zorlu Van deplasmanında bütün şartlara rağmen, 2-0 gibi net bir skorla yendiler. Onların şevkini kırmamamız için bütün İskenderun halkının U-19, U-17 takımına destek olmasını rica ediyoruz, hem maddi, hem manevi. Tesislerimiz bile yok. Hala yer tahsisi ile uğraşıyoruz” dedi.

Altyapı için kentin tüm kesimlerinden destek beklediklerine değinen Başkan Bolat; “Altyapımız olmazsa İskenderunspor projesi asla olmaz. Bütün İskenderunlulara sesleniyorum, İskenderun belediyesine, kaymakamlığa, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne, İskenderun’daki işadamlarına sesleniyorum; İskenderunspor’un en büyük projesi alt yapıdır. U-19 maçlarına ilgi göstermenizi istiyorum. Gelecek sene U-19’dan 2-3 tane oyuncu çıkartıp İskenderunspor’a koyacağız Allah’ın izniyle. Altyapı çok önemli, altyapıya mali destek ve manevi destek istiyoruz” diye konuştu.

“ALTYAPI İÇİN DESTEK İSTİYORUM!”

Altyapıların A.Ş. bünyesinde olmadığını, İskenderunspor derneğinin altında mücadele ettiğine de dikkat çeken Başkan Hakan Bolat “Biz şimdiye kadar şampiyonluğa giderken profesyonel takım için kimseden destek istemedik, tabii ki destek verenler oldu. Ne söz verdiysek hepsini yerine getirdik ama altyapı için destek istiyorum. Bu bütün İskenderun’un sorunudur. İskenderun bölgesi futbolcu fabrikası… Futbolcuları doğru düzgün çıkartmamız için altyapı çok önemli. Birlik, beraberlik içerisinde altyapı için taraftarından gazetecisine, politik insanlardan siyasetçilere kadar herkesin destek vermesini bekliyoruz. Destek olun çok güzel, önemli bir hadise çıkartalım. Eğer Altınordu bunu yapabiliyorsa biz neden yapmayalım. Bizim yapmamız lazım. Biz İskenderun tarihinde ilk defa bir altyapı projesi gerçekleştirmek istiyoruz. Sadece benim katkılarımla olacak bir şey değil” şeklinde konuştu.

2-3 YILDA ÇOK İYİ FUTBOLCULAR YETİŞECEK

En azından 25-30 dönümlük arsa tahsis edilmesi gerektiğine de vurgu yapan Başkan Bolat şunları kaydetti: “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız gerçekten bunun için bayağı mücadele veriyor. Yer ayarlandıktan sonra bir de bunun maddi kısmı var, burada hep beraber şehir için çok önemli değer oluşturmamız gerekiyor. Yerimizi tahsis ettiğimiz de herkesten destek isteyeceğiz. 2-3 sene içerisinde buradan çok iyi futbolcular çıkartacağız. En iyi takımlara gidecekler bundan eminiz. Çok iyi şekilde çalışıyoruz ama bu yükü bu şehir sadece benim üzerime yüklemesin. Ben zaten profesyonel takımın şampiyonluğu için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Biz bu yükün altından tek başımıza kalkamayız, lütfen herkes elini taşın altına koysun. Biz İskenderunspor’un yeniden canlanması için 24 saat uğraşıyoruz ama altyapıya maddi, manevi çok büyük destek bekliyoruz”

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER