KYK GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU TÜRKİYE FİNALİ’NDE İSKENDERUN İMZASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğünce dördüncüsü düzenlenen İller Arası Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası Türkiye Finali, Antalya’da yapıldı.

KYK GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU TÜRKİYE FİNALİ’NDE İSKENDERUN İMZASI

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan Türkiye finali, Akdeniz Üniversitesinin spor sahalarında gerçekleştirildi. Turnuvaya, 25 ilden kız ve erkek sporcu katılırken, Okçuluk eğitmeni ve İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İskenderun KYK Muhyiddin İbn-i Arabi Yurt Müdürü Mehmet Ali Yılmaz öncülüğünde, İskenderun ilçesinde KYK yurdunda kalan İSTE’li öğrencilerden Merve Melek Kalay, Berna Karaoğlan, Elif Sena Çil, Emine Bozkurt, Mert Yiğit, Mustafa Ercan, Muhammet Samet Emaç, Alihan Açıkyörük katıldı.

Türkiye genelinde Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğünün, Antalya ilinde 4’ncüsü düzenlenen İller arası Geleneksel Türk Okçuluğu turnuvasında, İskenderun Gençlik Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel’in antrenörlüğünde Türkiye sıralamasında takım olarak kızlar da 3, erkekler de ise 5’incilik kazanarak Hatay’ı 2 kupa ve 1 madalya ile temsil ettiler.

İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel ve İskenderun KYK Muhyiddin İbn-i Arabi Yurt Müdürü Mehmet Ali Yılmaz, Hatay’a ve İskenderun’a başarı getiren bu turnuvaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederek, bundan sonraki yarışmalarda da başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER