YENİHAYAT: KAZANARAK YOLUMUZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Zonguldak deplasmanında sezonun ilk üç puanını kaybeden İskenderunspor, hafta sonu konuk edeceği Van maçına odaklanmak üzere antrenmanlarını sürdürüyor.

YENİHAYAT: KAZANARAK YOLUMUZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Turuncu-mavili ekip Teknik Direktör Bülent Yenihayat ve ekibinin nezaretinde Mehmet Kurt tesislerinde bir sonraki maçın hazırlıklarına başladı.

Sakatlıkların dışında tam kadro çalışmalara devam eden İskenderunspor’un teknik direktörü Bülent Yenihayat Zonguldak maçını değerlendirerek “Oyun aslında dengede gidiyordu, Oyun dengede giderken Zonguldak’ın bir gol buldu, tam oyunun dengede gittiği anlarda. Şut attı, oyuncumuz Ramazan onu kaybetti, onların oyuncusu şutu attı, bizim İsmail’e, Erdinç’e çarpıp, köşeye gidiyordu, çarpmasa, Muhammet’in kucağına gidecekti top. Oluyor futbolda bunlar, geriye düştük, ondan sonra çıkarmak için bir çabamız oldu, sonra ikinci yarı değişiklikler, onlarda bir kırmızı kart, tam golü ararken, kendi hatamızdan bir tane daha gol geldi. Biz bunları da hesaplıyoruz” dedi.

KAPALI SAVUNMA, HALİYLE ZORLANIYORUZ!

Maçlardan sonra kritikler ve değerlendirmeler yaptıklarının da altını çizen Teknik Adam Yenihayat “Kazansak da kaybetsek de, neleri eksik yaptık, neleri iyi yaptık nelere geliştirebiliriz, eksik tarafları nasıl geliştirebiliriz. İyi yaptığımız şeyleri o seviyede, daha yukarı çıkarabiliriz, analizini yapmaya çalışıyoruz. Bu haftaya kadar rakiplerimiz kapalı savunma yaptılar. Kontra atak planlarıyla oynuyorlar haliyle. Biz de hedef takım olduğumuzdan, mecburuz ki rakibe üstünlük sağlayabilmek için, topa sahip olmak, oyunu rakip sahaya yıkmamız gerekiyor ama kapalı savunmaları sadece biz değil dünya genelinde bütün takımlar bu anlamda zorlanıyor ki, biz yeni takımız. Çalışmalarımıza da devam ediyor, geliştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

ZOR BİR LİG OYNUYORUZ

Lig maratonunun uzun olduğuna işaret eden Teknik Adam Yenihayat “Geçen haftalarda da söyledim, 5 maç kazandı, altıncı maç kaybedilecek, berabere kalınacak. Ligde bütün maçlarını kazanan takım, ben hatırlamıyorum dünya futbol tarihinde, basit ligler haricinde, belki oralarda vardır. Zor bir lig oynuyoruz geçen seneye göre. Yeni bir takımız, yeni oyuncularımız var. bir şeylerin adapte olması, sonradan bize katılan oyuncularımız var. Ali Keten de kırmızı kart gördü, oyunun son bölümünde. Zonguldak iyi mücadele etti. golü bulduktan sonra da dirençleri arttı. Seyirciyle beraber ciddi bir atmosferde, o dirençlerini biraz daha arttırarak maçı kazandılar, onları da tebrik ediyoruz. O maç geride kaldı” şeklinde konuştu.

KAZANARAK YOLUMUZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Teknik Adam Yenihayat, önlerinde yoğun ve zorlu bir haftaya gireceklerine de dikkat çekerek şunları kaydetti: “Nasıl diğer beş kazandığımız maç geride kaldıysa, bu kaybettiğimiz maç da geride kaldı. Önümüzde Van maçı var Cumartesi günü, ona bugün hazırlıklara başladık. Dersler çıkartarak, geliştirerek en iyiyi yapmaya çalışarak sahada kazanmak istiyoruz. Kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Hafta sonu da bizim için fırsat maçı. Bu talihsiz maçlardan sonra her maçı fırsat maçı olarak görüyoruz. Hafta sonu iyi bir sonuçla kazanıp, onda sonra yoğun bir haftaya giriyoruz, kazanıp yolumuza devam edeceğiz” .    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER