Elon Musk'a Ait Starlink Uyduları Hatay'dan Görüldü!

Elon Musk'a Ait Starlink Uyduları Hatay'dan Görüldü!

Elon Musk'a Ait Starlink Uyduları Türkiye'den Görüldü! Hatay semalarında akşam saatlerinde çıplak gözle görülen uydular heyecana neden oldu.

SpaceX, mucit mühendis Elon Musk'ın sahibi olduğu şirket. SpaceX, Starlink adını verdiği uyduları uzaya gönderiyor. Şu ana kadar 60 civarında uydunun uzay semalarında gezdiği söyleniyor. Türkiye'den de çıplak gözle görülebilen hatta ufo söylentileri çıkaran starlink uydularıyla alakalı bilgileri toparladık.
Elon Musk'ın starlink uyduları22 Nisan'dan beri uzayda. Elon Musk'ın şirketi, Starlink uydularıyla dünya yörüngesinde 2027 yılına kadar 12 bin uyduluk ağ kurmayı hedefliyor. Bir led ışık gibi görüntüler çizen starlink uyduları Türkiye'de çeşitli bölgelerde çıplak gözle görüntülendi.
Elon Musk için mühendis, mucit, yatırımcı ve girişimci sıfatlarının hepsi kullanılabilir. SpaceX’in kurucusu olan ve Tesla Motors ile PayPal’ın de kurucu ortağı olan Elon Musk, Starlink uydularını üreten SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı konumunda.
Elon Musk tarafından yönetilen SpaceX şirketi internet hizmetleri sunmaya hazırlanıyor. Dünya yörüngesine on binlerce uydu yerleştirerek devasa bir internet ağı kurmak isteyen Musk'ın bu fikrinde son derece kararlı olduğu yazılıyor. Tesla Motors uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO'su Elon Musk “ucuz ve yüksek hızda internet” kapsamında hayata geçirdiği Starlink projesinin akıbeti merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER